В хлібопічці Панасонік ви можете спекти дуже ароматний і смачний бородинський хліб. Готується він на суміші житнього і пшеничного борошна. Додається до тесту житній солод, коріандр і мед. Саме ці інгредієнти визначають унікальний смак бородінського хліба. В хлібопічці Панасонік є спеціальна програма для випічки житнього хліба.
Інгредієнти: на 1 порц.
- Житнє обдирне борошно – 450 гр.
- Борошно пшеничне – 100 гр.
- Сухі дріжджі – 2 ч. л.
- Солод житній ферментований – 4 ст. л.
- Мед – 2 ст. л.
- Сіль – 1.5 ч. л.
- Масло рослинне – 2 ст. л.
- Вода – 360 мл
- Оцет яблучний 6% – 1.5 ст. л.
- Коріандр – за смаком
- Часник сушений – 0.5 ч. л.
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування бородінського хліба в хлібопічці Панасонік? Для замісу тіста з житнього борошна візьміть спеціальну лопатку (гребінець), адже таке тісто достатньо важке і примхлива, так і підходить не так пишно, як пшеничне.
В окремий посуд пересипте житній солод, налийте до нього окріп, і все перемішайте. Солод залиште під прикритою кришкою на 8 хвилин для настоювання.
В чашу хлібопічки встановіть лопатку-гребінку і на сипте сухі дріжджі.
Житнє і пшеничне борошно обов’язково просіяти на сито, щоб вона збагатилася киснем і випічка була пишною. Борошно пересипте в чашу хлібопічки.
Додайте до борошна сіль.
«Бородінського» хліба візьміть темний мед або гречаний. Мед повинен бути рідким, тому розтопіть його в мікрохвильовці. Перелийте мед в чашу.
Потім в борошно налийте будь рослинна олія, яблучний оцет (саме він додасть хлібу тонку кислинку), насипте зерна коріандру і сухий часник.
Потім перелийте в чашу заварений в окропі солод і додайте воду у вказаній в рецепті кількості. Встановіть на хлібопічці Панасонік програму через «Меню» випічці житнього хліба, розмір буханки – «XL», виберіть колір скоринки і натисніть кнопку «Старт». Час встановиться за замовчуванням. До кінця замісу тіста відкрийте кришку і перевірте стан грубки колобка тесту. Воно повинно колобком зібратися на лопатці-гребінці. Якщо тісто туговатое, за додайте 20-30 мл. води.
До закінчення програми кришку не відкривати, щоб хліб не осел. Спечений «Бородинський» хліб акуратно вийміть з чаші, остудіть на решітці і під рушником і можете подавати до столу.
Смачною і вдалою випічки!
Бородинський хліб в хлібопічці Житній хліб в хлібопічці Хліб в домашніх умовах Хліб в хлібопічці Хліб на сухих дріжджах в хлібопічці