Про брусничним соусом, що він ідеально доповнює м’ясні та рибні страви, знають багато, але мало хто знає, що такий соус добре зберігається в стерильних банках тривалий час, тільки в холодному місці. Готується соус або з вином (для вишуканого аромату і пікантного смаку), або з оцтом, спеції можна додати різні, і у вас з брусниці вийде кілька видів соусу. Для густоти в соус часто додають крохмаль, та такий соус добре зберігається.
Інгредієнти: на 0.5 л.
- Брусниця – 500 гр.
- Біле сухе вино – 100 мл
- Цукор-пісок – 150 гр.
- Вода – 200 мл
- Кориця мелена – 0.5 ч. л.
- Сіль – 1 щіпка
- Перець чилі – 1 щіпка
- Лимонний сік – за смаком
- Крохмаль кукурудзяний – 1.5 ст. л.
Процес приготування:
Щоб приготувати брусничний соус на зиму в банках, брусницю перебираємо, видаляючи дрібний лісове сміття та пошкоджені ягідки. Потім її добре промиваємо і серветкою видаляємо зайву вологу.
Підготовлену брусницю пересипаємо в каструлю з товстим дном і наливаємо до неї один стакан води.
Потім насипаємо до неї розраховане кількість цукру.
Додаємо зазначені в рецепті, або обрані за своїм смаком, спеції і трохи солі і дерев’яною ложкою добре перемішуємо.
Потім доводимо соус до кипіння на середньому вогні і варимо на маленькому вогні протягом 7-10 хвилин.
Зварену брусницю даємо трохи охолонути і подрібнюємо заглибним блендером, визначаючи ступінь подрібнення за своїм смаком.
До отриманого брусничному пюре наливаємо сухе вино. Соус пробуємо на смак і додаємо, якщо треба, сіль, цукор і для додаткової кислинки – сік лимона.
Соус повторно ставимо на невеликий вогонь і доводимо до кипіння.
Для густоти соусу додаємо до нього розведений у воді крохмаль, швидко перемішуємо, доводимо до кипіння і вимикаємо вогонь. Загущатися соус крохмалем, якщо сумніваєтеся в надійності зберігання заготовки, можна і перед вживанням.
Гарячий соус розливаємо в сухі стерильні баночки, герметично закорковуємо і після охолодження ставимо на зберігання в холодильник.
Вдалих і смачних заготовок!
Новости