Такий холодець особливо гарний у холодну пору року: він смачний, поживний і допомагає організму зігрітися. Самий тривалий етап в приготуванні страви – це, звичайно варіння. М’ясо повинно стати повністю м’яким і вільно відходити від кісток. На це потрібно, як правило, не менше чотирьох-п’яти годин. А подальше відділення м’яса від кісток після варіння вже піде набагато швидше, особливо, якщо є помічники.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Свинячі ноги – 1 шт.
  • Свиняча рулька – 1 шт.
  • Морква – 1 шт.
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • Лавровий лист – 2 шт.
  • Перець чорний горошок – 2 шт.
  • Часник – 4 зуб.
  • Сіль – за смаком
  • Зелень – для прикраси

Процес приготування:

Як приготувати холодець з свинячих ніжок і рульки в каструлі? Ніжку і рульку добре зачищаємо ножем – шкіра повинна стати світлою і повністю чистою. Потім промиваємо продукт у великій кількості води.

Укладаємо свинячі частини в об’ємну каструлю. Рульку, як правило, розрізають на два шматки, так як помістити її для варіння в каструлю буває проблематично.

Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, промиваємо.

Моркву чистимо та миємо.

Кладемо підготовлені овочі до рульки і ніжці. Також закладаємо лаврове листя, сіль за смаком і горошини перцю. Заливаємо такою кількістю води, щоб покрити інгредієнти на один сантиметр.

Ставимо каструлю на плиту і доводимо вміст до кипіння. Почне з’являтися пінка – її обов’язково знімаємо. Зменшуємо вогонь і варимо свинячі частини не менше п’яти годин. Кипіння має бути повільним і неактивним.

Після закінчення варіння дістаємо з каструлі свинячі частини. Морква зберігаємо, цибуля і спеції викидаємо. Бульйон проціджуємо через дрібне сито.

М’ясо відокремлюємо від кісток. Всі кісточки і хрящики викидаємо.

Шматки м’яса поділяємо на волокна або розрізаємо на шматочки.

На дно форми викладаємо скибочки вареної моркви, а потім підготовлене м’ясо. Часник очищаємо, пропускаємо через прес і викладаємо потроху часникової кашки в кожну форму поверх м’яса. Потім заливаємо бульйоном.

Даємо форм з рідким холодцем охолонути, а потім прибираємо їх в холодильник для застигання на кілька годин. Готовий холодець подаємо в холодному вигляді з різними гострими соусами – вони добре підкреслюють м’ясний смак страви і допомагають організму перетравити ситне страву.

Приємного апетиту!

Рецепти на Новий рік Холодець з свинини в каструлі Холодець з свинячих ніжок Холодець з свинячих ніжок без желатину Холодець зі свинячої рульки