Спосіб консервації арбузов, який не передбачає перетворення його в варення або джем. Відмінно підійдуть трохи недозрілі кавуни, які не такі солодкі, щоб їсти їх свіжими.
Інгредієнти: на 5 арк.
- Кавун – 10 кг
- Цукор-пісок – 4 ст. л.
- Сіль – 4 ст. л.
- Лимонна кислота – 1 ст. л.
- Оцтова есенція – 4 ч. л.
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування арбузов у власному соку у банках на зиму? Промийте кавун перед приготуванням, щоб пил і пісок не потрапили на м’якоть при обробці. Самі кірки можете залишити і закатати з ними, але краще їх все-таки зрізати, щоб у банку було більше місця під саму м’якоть.
Наріжте серцевину брусочками середнього розміру. Сильно дрібно різати не треба, бо тоді вони можуть у процесі консервації перетворитися на кашу. Засипте кубики цукром, сіллю і лимонною кислотою, акуратно перемішайте і залиште в холодильнику на 8-10 годин.
Після закінчення цього часу перекладіть кавун з соком в каструлю і поставте на середній вогонь. Доведіть рідину до кипіння, акуратно перемішуючи вміст каструлі, витримайте 2-3 хвилини і зніміть з вогню. Розкладіть м’якоть по банкам і залийте зверху сиропом. Якщо його не вистачило, щоб доверху заповнити тару, то долийте зверху окріп.
У велику каструлю наберіть воду, покладіть на дно рушник і поставте на вогонь. На рушник складіть банки з кавуном, прикриті кришками. Рівень води повинен бути вище середини банки, але не вище початку горлечка, щоб при кипінні нічого не залилось всередину. Вода в каструлі повинна злегка кипіти.
Тримайте банки в киплячій воді протягом 35 хвилин, потім акуратно дістаньте їх, витріть рушником і зарийте кришки. Складіть дном вгору або, склавши на бік, укутайте ковдрою і залиште до повного охолодження.
Приємного апетиту!
Кавун з лимонною кислотою в банках на зиму Кавун з оцтом в банках на зиму Маринований кавун в 3-х літрових банках на зиму Маринований кавун в банках на зиму Солоний кавун на зиму в банках Як засолити кавун шматочками в банку на зиму