Мабуть, найпростіша заготівля з сезонних фруктів – це компот. Тут не потрібно особливої обробки сировини і тривалого варіння. Особливу увагу слід приділити лише якісному промивання плодів, оскільки від цього залежить успішне зберігання напою. Компот з груш і яблук завжди виходить смачним і освіжаючим. У даному рецепті пропонуємо використовувати плоди цілком, не розрізаючи їх і не видаляючи насіннєві коробочки. Це ще більше полегшить процес приготування і дозволить фруктам добре зберегти форму в компоті.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Груша – 700 гр.
  • Яблука – 700 гр.
  • Цукор-пісок – 3 склянки
  • Вода – 2,5 л

Процес приготування:

Почнемо готувати компот з груш і яблук на зиму. Яблука і груші для такого компоту краще вибирати невеликого розміру. Добре, якщо це будуть плоди без дефектів. Якщо такі є, після промивання їх обов’язково потрібно вирізати. Отже, відібрані фрукти ретельно промиваємо проточною водою. Щоб якісно і швидко очистити поверхню сировини, можна використовувати м’яку щітку. Промиті фрукти залишаємо злегка обсохнути від зайвої води.

Банки і кришки завчасно моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким доступним способом. Можна простерилізувати тару в духовці, мікрохвильовій печі, встановити над парою. Орієнтовний час стерилізації – п’ятнадцять хвилин.

Обсохлі яблука і груші наколюємо виделкою або зубочисткою у кількох місцях. Це потрібно для того, щоб фрукти активніше обработались окропом при подальшій обробці, а також добре просочилися сиропом в готовому компоті.

Укладаємо наколоті яблука і груші в підготовлені стерильні банки.

Воду в зазначеній кількості наливаємо в окрему каструлю і доводимо до кипіння на плиті. Заливаємо крутим окропом фрукти в банках і прикривають кришками. Залишаємо плоди пропаритися в гарячій воді протягом п’яти-семи хвилин.

Потім воду потрібно злити назад в каструлю, залишивши при цьому фрукти в банку. Зручно виконати цю маніпуляцію, використовуючи спеціальну кришку з отворами.

У воду, злиту в каструлю, додаємо цукровий пісок. Ставимо ємність на плиту і доводимо сироп до кипіння. Довго кип’ятити не треба.

Заливаємо киплячою рідиною пропарені яблука і груші в банках.

Відразу накриваємо банки кришками і герметично закриваємо їх спеціальним закаточним ключем.

Перевертаємо банки догори дном і закутуємо теплою ковдрою. У такому положенні даємо заготівлях повільно охолонути – це буде додаткова пасивна стерилізація. Після охолодження прибираємо банки з компотом у прохолодне темне місце на зберігання.

Компот бажано вжити протягом року. Це якраз той термін, протягом якого корисні властивості продукту зберігаються, а ризик псування мінімальний. Якщо здасться, що готовий компот надто солодкий і концентрований, то при подачі завжди можна розбавити його кип’яченою водою до бажаної концентрації.

Приємного апетиту!

Компот з груш на зиму Компот з яблук без стерилізації на зиму Компот з яблук на зиму Компоти