Хороший спосіб утилізувати відразу велику кількість суниці, тому як у порівнянні з полуницею або вишнею ця ягода не володіє насиченим і концентрованим соком, і в загортання для більш яскравого смаку її може піти досить багато.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Вода – 900 мл
  • Суниця – 200 гр.
  • Цукор-пісок – 100 гр.

Процес приготування:

Рецепт приготування компоту з лісової суниці на зиму смачний! Перед приготуванням компоту необхідно простерилізувати банки. Існує безліч способів це зробити, наприклад, в мікрохвильовій печі, духовці, з допомогою окропу або соди і т. д. Виберіть найбільш зручний і відповідний вам варіант. Головне – після стерилізації дати посуді і кришок повністю охолонути і обсохнути. Тим часом суницю промийте під проточною водою, заздалегідь відібравши всі підгнилі та недостиглі ягоди і обірвавши зелень, відкиньте на друшляк і дайте стекти залишкам рідини.

Викладіть в підготовлені банки суницю з розрахунку 200 грам на 2-хлитровую банку.

Закип’ятіть воду і залийте нею ягоди в банках, не доходячи до краю горлечка кілька сантиметрів. Прикрийте банки кришкою і залиште настоюватися на 15 хвилин, щоб ягоди віддали сік.

Коли суниця настоятися, а вода трохи охолоне, акуратно злийте рідину з банки в каструлю.

До соку додайте цукор, поставте на вогонь і доведіть до кипіння, постійно помішуючи. Після закипання варіть протягом хвилини, цукор повинен повністю розчинитися.

Розлийте отриманий компот по банкам з ягодами, залишаючи незаповненими 1,5-2 сантиметри. Відразу після цього щільно закрутіть кришки або загорніть банки. Потім складіть їх дном вгору, укрийте ковдрою або пледом і дайте повністю охолонути. Потім можете перенести в темне і прохолодне приміщення на зберігання.

Смачного!

Компот із суниці на зиму Компоти Узвар із суниць Узвар із суниць у 3-х літрових банках на зиму