Квашення капусти в 3-літровій банці є найпопулярнішим способом у багатьох сім’ях, адже саме цього кількості соління достатньо на пару тижнів і потім можна ставити нову порцію. Класичний рецепт припускає використання лише капусти, моркви і солі. Для квашення вибирають середньостиглі сорти, так як рання капуста стане м’якою, а пізня буде гірчити і довго заквашується. Оптимальна температура для закваски – +19-20°С.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Капуста білокачанна – 2 кг
  • Морква – 2 шт.
  • Сіль – 2 ст. л.

Процес приготування:

Для того щоб приготувати класичну квашену капусту в банку 3 літри, качан білокачанної капусти очищають від зовнішніх листя і промивають під холодною водою. Потім капусту шаткують тонкою соломкою за допомогою гострого ножа або спеціальної овочерізки.

Нашатковану капусту посипають розрахованим кількістю солі і перетирають руками, щоб вона дала свій сік і зменшився в об’ємі.

Моркву очищають від шкірки, промивають і подрібнюють або на крупній тертці, або нарізають тонкими брусочками. Потім морква з капустою перемішують.

Банку для капусти з промивають миючим засобом або харчовою содою і просушують.

Овочеву нарізку рукою щільно укладають в чисту банку, утрамбовуючи рукою або качалкою. Капуста після цього має бути покрита зверху соком.

Банку ставлять на тарілку і в капусту поміщають будь-яку довгу дерев’яну паличку або качалку, для видалення газу від бродіння. Залишають банку з капустою при кімнатній температурі мінімум на 3 дні, періодично протикаючи її палицею до самого дна.

Капуста вважається готовою, коли припиниться поява пухирців газу на поверхні, що свідчить про закінчення бродіння. У середньому це відбувається через 3 дні, але іноді і довше. Потім банку з квашеної за класичним рецептом капустою, закривають чистою капроновою кришкою і ставлять у холодильник.

Приємного апетиту!

Новости