Якщо ви любите поєднувати в одному блюді солодкі і кислі смаки, цей рецепт точно заслуговує уваги. Приготувати його не становить особливої праці. Він відмінно підійде до будь-якого м’яса. Він зможе доповнити ваш святковий стіл, так і страви, які будуть на ньому.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Цукор-пісок – 900 гр.
  • Смородина червона – 1,5 кг
  • Лавровий лист – 5 шт.
  • Перець червоний мелений – 0,5 ч. л.
  • Перець чорний мелений – 0,5 ч. л.
  • Імбир мелений – 1 ст. л.
  • Каррі – 2 ст. л.
  • Приправа Хмелі-Сунелі – 1 ч. л.
  • Кориця мелена – 1 ч. л.
  • Сіль – за смаком

Процес приготування:

Готувати кисло-солодкий соус з червоної смородини легко! Для початку нам необхідно обробити ягоди. Перебираємо ягоди, в процесі видаляючи всі зіпсовані та пошкоджені плоди. Щоб заощадити свій час і прибрати сміття, яке може перебувати серед смородини, залийте ягоди водою. На поверхню відразу спливуть листочки, і навіть маленькі комахи. Поміняйте воду і залиште в ній ягоди приблизно на 30 хвилин. Коли час вийде, промийте смородину. Бажано зробити це кілька разів. Після цього перекладіть ягоди в друшляк. Залиште їх у нього на кілька хвилин, щоб з плодів скла основна рідина. Розстеліть на столі рушник і викладіть на нього ягоди. Дайте обсохнути.

Коли ягоди повністю висохнуть, подрібніть їх. Для цього дуже зручно використовувати м’ясорубку. Отриману суміш перенесіть в таз. Поставте його на вогонь. Коли ягоди почне булькати, додайте до них першу порцію цукру. Постійно розмішуйте соус, щоб цукор добре і швидко розчинявся. Потім додайте в таз чилі, чорний перець, хмелі-сунелі, каррі, імбир і корицю. Добре розмішуємо соус, рівномірно розподіляючи всі спеції. В кінці додайте до соусу лавровий лист. Продовжуйте варити суміш протягом 10 хвилин, постійно перемішуючи її. Періодично знімайте з поверхні соусу пінку, яка може утворюватися.

Коли час вийде, приберіть таз з вогню. Остудіть соус. Тепер нам необхідно протерти його. Перенесіть соус в сито і товкачкою перетріть. Знову перенесіть його в таз, який потрібно поставити на плиту. Коли соус знову закипить, вимкніть вогонь і приберіть таз з плити.

Приступаємо до обробки банок, в які ми будемо переливати готовий соус. Для початку нам необхідно промити банки. Для цього використовувати харчову соду або миючий засіб. Після цього налийте в каструлю холодну воду. Поставте її на плиту. Коли вона закипить, обшпарте окропом банки і кришки. Після цього наповнюємо чайник водою. Ставимо його на великий вогонь. Коли вода почне кипіти, розмістіть на носику чайника банку таким чином, щоб її наповнював пар. Тримайте банку в такому положенні приблизно 5 хвилин. Після цього поставте її на рушник, який потрібно заздалегідь розстелити на столі. Залиште їх сушитися.

Перед тим, як перелити соус в банки, ви можете його процідити. Тоді в ньому не залишиться шматочків ягід або кісточок. Потім наповніть банки готовим соусом. Акуратно закрутіть кришку. Слідкуйте за тим, щоб на поверхні банок не з’явилися тріщини. Якщо ж така ситуація відбудеться, замініть ємність. Зберігати соус рекомендується в прохолодному місці. Наприклад, в холодильнику.

Даний соус поєднує в собі кислий і солодкий смак. Він відмінно підходить до м’ясних страв. Плюсом даного соусу є те, що він може зберігатися у вашому холодильнику протягом довгого часу. Соус стане відмінним доповненням до святкового столу. Він здатний приємно здивувати ваших гостей, які точно захочуть дізнатися у вас його рецепт. Поспішіть приступити до приготування!

Соус з червоної смородини Соус з червоної смородини до м'яса Червона смородина на зиму