Варення для лепешняку можна використовувати з будь-яких ягід і фруктів. Головне, щоб воно було густим. Як варіант, можна злити сироп, а що залишилися шматочки фруктів або ягід використовувати для випічки. При приготуванні тіста борошно не використовуємо, в хід йде тільки манна крупа. Завдяки цьому пиріг виходить розсипчастий, пухкий і ніжний. Звичайно, манки перед випічкою необхідно дати зм’якнути, тому даємо тісту постояти при кімнатній температурі не менше півгодини.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Манна крупа – 1 склянка
  • Цукор-пісок – 0.5 склянки
  • Молоко коров’яче – 0.5 склянки
  • Масло вершкове – 100 гр.
  • Яйце – 1 шт.
  • Сіль – 1,5 ст. л.
  • Розпушувач тіста – 1 ч. л.
  • Варення – 100 гр.
  • Масло рослинне – для змазування

Процес приготування:

Як приготувати маннік на молоці з варенням в духовці? В об’ємну миску розбиваємо яйце і всипаємо цукор. Віночком збовтуємо всі разом до однорідності. Вливаємо молоко, додаємо манну крупу і ретельно перемішуємо. На цьому етапі даємо суміші постояти тридцять хвилин при кімнатній температурі, щоб манка розм’якшилася і набухла. Після закінчення зазначеного часу вливаємо в манно-яєчну масу розтоплене вершкове масло і додаємо розпушувач. Ретельно вимішуємо тісто віночком до повної однорідності.

Форму для випічки змащуємо рослинним маслом. Якщо використовується силіконова форма, то змащувати її не потрібно. Виливаємо приготоване тісто у форму.

Поверх тіста розкладаємо варення невеликими порціями. Можна робити це хаотично або викладати чайною ложкою варення в певному порядку. У будь-якому випадку, краще розподілити його рівномірно по всій поверхні, щоб при нарізуванні на порції десерту кожен шматочок містив начинку.

Духовку розігріваємо до температури 190 градусів. Ставимо форму з тестом на середній рівень і випікаємо манник протягом півгодини орієнтовно. В залежності від характеристик духовки форми і розміру час випікання може дещо варіювати. Готовий пиріг повинен добре зарум’яниться і дещо відійти від стінок форми. Якщо залишилися сумніви в готовності лепешняку, протикаємо його в центрі зубочисткою. На виході зубочистка повинна бути сухою, без вологих крупинок тесту – це означає, що виріб готовий. Манник дістаємо з духовки і повністю охолодити. В остиглому стані нарізаємо на порційні шматочки і подаємо до столу.

Приємного апетиту!

Манник Манник з варенням Манник класичний Маннік на молоці без борошна Маннік на молоці класичний Маннік на молоці на швидку руку ПП манник