паску на опарі на ніч відрізняється особливим м’якушкою: він не кришиться при нарізці, а на смак дуже приємний, що тане. Замішувати тісто будемо на топленому молоці – воно дає характерний злегка вершковий смакової нюанс готової випічки. Приготування такого паски потрібно планувати заздалегідь, так як розстойка опари займає не менше семи-восьми годин. Зручно замішувати тісто ввечері, залишати на ніч, а вранці продовжувати випічку.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Молоко пряжене – 240 мл
- Свіжі дріжджі – 35 гр.
- Борошно – 600 гр.
- Яйце – 2 шт.
- Яєчний жовток – 1 шт.
- Масло вершкове – 125 гр.
- Цукор-пісок – 230 гр.
- Ізюм – 100 гр.
- Сіль – 1 щіпка
- Ванілін – 1 щіпка
- Лимонна цедра – 1 щіпка
- Цукрова пудра – 150 гр.
- Яєчний білок – 1 шт.
- Кондитерська посипання – 15 гр.
- Масло – для змазування
Процес приготування:
Готувати паску на опарі на ніч легко! Молоко гріємо до теплої температури, вершкове масло розтоплюємо до рідкого стану.
В об’ємну миску розбиваємо яйця, викладаємо жовток, додаємо цукровий пісок і розтираємо все разом до однорідного стану.
В теплому молоці розчиняємо дріжджі. Вливаємо в яєчну масу.
Потім в отриману суміш додаємо розтоплене вершкове масло, затягуємо харчовою плівкою і залишаємо на ніч при кімнатній температурі.
Маса буде бродити – кілька разів вона підніметься і опуститься.
Після ночі в опару додаємо просіяне пшеничне борошно, ванілін, лимонну цедру, сіль, вимішуємо до однорідності.
Родзинки промиваємо в теплій воді, обсушуємо на рушник і висипаємо в тісто, перемішуємо. Маса виходить липкою, розтягнутою.
Накриваємо миску з тістом рушником або затягуємо харчовою плівкою і прибираємо в тепле місце на півтори-дві години. Маса повинна збільшитися в об’ємі вдвічі-втричі. Також помітно, що тісто після расстойки і стає більш пружним.
Форми для випічки змащуємо вершковим маслом. Паперові або силіконові форми можна не змащувати. Від підійшов тесту відриваємо шматочки.
Обминаємо їх і укладаємо в підготовлені форми. Заповнюємо їх не більше, ніж на третину – тісто ще підніметься при подальшій расстойке і випічці. Для зручності при роботі руки можна змащувати олією.
Залишаємо заповнені форми для фінального підйому на годину-півтора. Тісто помітно підніметься і займе місце в формах.
Духовку розігріваємо до температури 180 градусів. Поміщаємо форми з тістом в духовку і випікаємо їх протягом тридцяти хвилин. Потім зменшуємо температуру до 160 градусів і продовжуємо випікання ще п’ятнадцять хвилин.
В кінці випічки готовність перевіряємо шпажкою – вона повинна вийти після проколу паски сухий. Готові паски дістаємо з духовки, даємо охолонути до теплого стану.
Для приготування глазурі холодний яєчний білок збиваємо до щільної піни, додаємо цукрову пудру і продовжуємо збивати, поки не вийде гладка блискуча маса.
Отриманою масою покриваємо поверхню пасок.
Посипаємо глазур кондитерської посипкою, даємо глазурі застигнути.
Смачного!