Що може бути краще, ніж паски, зроблені до Великодня з любов’ю своїми руками?! Процес приготування пасок – це магічний час, коли в будинку починає панувати святкова атмосфера. Запах, який розноситься по всій окрузі при випічці ароматних великодніх пасок, зачаровує кожного і нагадує про наближення свята. Пропонуємо вам ще один рецепт приготування паски на жовтках з сухими дріжджами, він виходить ніжний, смачний і ароматний, довго зберігає свою м’якість.


Інгредієнти: на 8 порції.

  • Молоко коров’яче – 500 мл
  • Масло вершкове – 200 гр.
  • Яєчний жовток – 8 шт.
  • Сухі дріжджі – 20 гр.
  • Цукор-пісок – 350 гр.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Масло – 20 гр.
  • Борошно пшеничне – 800 – 1000 гр.
  • Масло рослинне – 50 гр.
  • Родзинки – 200 мл
  • Коньяк – 2 – 3 ст. л.
  • Яєчний білок – 1 шт.
  • Цукрова пудра – 150 гр.

Процес приготування:

Як почати готувати паску на жовтках з сухими дріжджами? Для початку приготуємо опару: в глибоку миску просіваємо 200 грам борошна і змішати з сухими дріжджами. Молоко розігріваємо на плиті або в мікрохвильовій печі до 37-38 градусів. Додаємо в молоко столову ложку цукру і добре розмішуємо, щоб цукор розчинився. Вводимо молоко в борошно і ретельно вимішуємо за допомогою віночка.

Опару прибираємо в тепле місце на 30-40 хвилин. Готова опара повинна підійти і на ній повинна з’явитися шапочка з бульбашками.

Підготуємо родзинки: промиваємо його в друшляку під проточною водою, потім даємо трохи стекти зайвої води. Після цього кладемо родзинки в глибоку тарілку і заливаємо коньяком. Добре перемішуємо і залишаємо настоюватися.

Тим часом яєчні жовтки відділяємо від білків. До жовтків додаємо звичайний і ванільний цукор. Збиваємо жовтки за допомогою заглибного блендера до побіління маси.

У велику ємність викладаємо готову опару, додаємо збиті жовтки і просіваємо 500 грам борошна. Добре вимішуємо масу до однорідності.

Додаємо в тісто розм’якшене в мікрохвильовій печі вершкове масло, добре вимішуємо і викладаємо на стіл, посипаний борошном. Рослинна олія наливаємо у склянку або невелику піалу, щоб нам було зручно змочувати у ньому руки. Завдяки рослинному маслу тісто не буде липнути до рук, а паски вийдуть більш розсипчастими і довше збережуть свою свіжість. Борошно в тісто додаємо невеликими порціями, кожен раз добре вимішуючи. Борошна для пасок може піти більше або менше, ніж зазначено в рецепті, все залежить від якості борошна. Необхідно орієнтуватися по тесту: воно повинно бути досить м’яким, не тугим. В кінці замісу додаємо в тісто родзинки, трохи обваленный в борошні і, вимішуючи, рівномірно розподіляємо його по тесту. Потім кладемо тісто в глибоку ємність, вкриваємо харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці на 2-3 години, щоб тісто відпочило від замісу і піднялося.

Після того як тісто піднялося, викладаємо його на стіл, посипаний борошном, обминаємо його руками, ділимо на частини і розкладаємо по формах. Форма повинна бути заповнена тестом не більш ніж наполовину. Залишаємо форми з тестом на 2-3 години в теплому місці, щоб тісто ще раз добре підійшло. Після чого ставимо їх у попередньо розігріту до 180 градусів духовку випікатися на 25-50 хвилин. Час випікання залежить від розміру пасок. За готовність паски дістаємо з духовки і залишаємо остигати при кімнатній температурі.

Готуємо білкову помадку: у чистій сухій ємності за допомогою блендера яєчний білок збиваємо до утворення білої піни. Потім поступово додаємо в білок цукрову пудру. В результаті у нас повинна вийти біла густа маса. Змащуємо їй остиглі паски, прикрашаємо їх посипанням і даємо помадці застигнути. Наші паски повністю готові до дегустації, приємного апетиту!

Великодні паски на сухих дріжджах Великодні паски на яєчних жовтках паски з родзинками Паски з родзинками в духовці Паски на Великдень Смачні великодні паски