Якщо плов по традиційними рецептами вам набрид, пропонуємо відступити від правил і приготувати це блюдо не з рисом, а з перловкою. На відміну від рису, ця крупа більш в’язка, так і вимагає набагато більше часу на приготування. Щоб скорегувати ці моменти, перловку потрібно, по-перше, добре промити, по-друге, замочити на кілька годин, по-третє, після замочування прожарити в духовці. Після таких маніпуляцій плов буде розсипчастим, а перловка – м’якою.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Перлова крупа – 1 склянка
- М’ясо – 300 гр.
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Морква – 1 шт.
- Томатна паста – 1 ст. л.
- Часник – 3 – 4 зуб.
- Приправа (на вибір) – 1 ч. л.
- Масло рослинне – для смаження
- Сіль – за смаком
- Зелень – для прикраси
Процес приготування:
Приступимо до приготування плову з перловки з м’ясом. Першим ділом готуємо перловку. Це потребує часу, тому рекомендуємо зайнятися цим напередодні запланованого приготування плову. Крупу ретельно промиваємо в проточній воді. Потім поміщаємо її в підходящу за обсягом ємність і заливаємо холодною водою. Залишаємо замачиваться на п’ять-шість годин. В ідеалі залишати на ніч. Потім перловку відкидаємо на сито і даємо воді стекти. Додатково можна обсушити перловку на рушник. Потім розсипаємо крупу в один шар на деко і поміщаємо його в попередньо розігріту до 180 градусів духовку. Смажимо крупу орієнтовно десять-п’ятнадцять хвилин, поки не з’явиться виражений приємний горіховий аромат.
Переходимо до підготовки м’яса і овочів. Можна використовувати свинину, курятину, нестарую яловичину. М’ясо промиваємо, обсушуємо і ріжемо на невеликі шматочки. У сковороді розігріваємо невелику кількість рослинної олії і викладаємо в неї м’ясо. Обсмажуємо його до легкої рум’яної скоринки на сильному вогні. Ріпчасту цибулю звільняємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо і нарізаємо на тонкі півкільця. Додаємо цибулю до м’яса, перемішуємо і продовжуємо обсмажувати, поки цибуля не підрум’яниться. Вогонь зменшуємо до середнього.
Моркву чистимо від шкірки, промиваємо, обсушуємо і ріжемо тонкою соломкою. Додаємо до м’яса нарізану моркву з цибулею. Додаємо приправу для плову сіль за смаком. Перемішуємо і продовжуємо тримати на плиті ще дві-три хвилини, поки морква трохи не пом’якшиться.
Додаємо томатну пасту, перемішуємо.
Пробуємо соус на смак і при необхідності додаємо сіль. Враховуємо, що перловка «забере» частина солі. Тушкуємо м’ясо з морквою і томатним соусом ще пару хвилин.
Викладаємо в сковороду поверх отриманої засмажки підготовлену перлову крупу. Заливаємо гарячою водою в такій кількості, щоб рідина покрила крупу на півтора-два сантиметри.
Доводимо вміст сковороди до кипіння, накриваємо кришкою, зменшуємо вогонь до середньо-мінімального значення і готуємо плов до повної готовності перловки. Орієнтовно на це піде сорок-п’ятдесят хвилин. Періодично потрібно пробувати зернятка і робити висновок про ступінь готовності. Якщо є необхідність, доливаємо більше гарячої води. Коли перловка стане м’якою, але пружною, плиту можна вимикати.
В кінці приготування плову очищаємо зубки часнику від лушпиння. Поміщаємо цілі зубки в перловку. Закриваємо плов кришкою, вимикаємо плиту і даємо страві настоятися десять-п’ятнадцять хвилин перед подачею.
Подаємо готовий плов в гарячому вигляді. Посипаємо порційно подрібненою зеленню.
Приємного апетиту!
Плов Плов в казані Плов з перловки з м'ясом Плов з часником Плов на сковороді