Такий варіант маринованих помідорів відрізняється делікатним солодкуватим смаком самих плодів і «м’яким», ніжним маринадом. Незважаючи на додані цибулю і часник, а також чорний перець, вираженої пікантності і різкості в консервації немає. Вся справа в рослинному маслі і збільшеній кількості цукру в маринаді – це робить томати ніжними, десертними, але в той же час досить щільними. Відмінний варіант закуски до будь-якого столу! Зазначене кількість компонентів розраховане на одну банку об’ємом один літр.


Інгредієнти: на 1 л.

  • Помідори свіжі – 500 – 600 гр.
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • Часник – 4 зуб.
  • Перець чорний мелений – 5 шт.
  • Масло рослинне – 1,5 ст. л.
  • Оцет столовий 9% – 1 ч. л.
  • Вода (для маринаду) – 0.5 л.
  • Сіль – 1 ст. л.
  • Цукор-пісок – 2,5 ст. ложки

Процес приготування:

Готувати помідори десертні з цибулею просто! Помідори відбираємо обов’язково зрілі, але щільні. Важливо, щоб томати були м’ясисті, оскільки від кількості щільної м’якоті безпосередньо залежить насиченість смаку, а також зовнішній вигляд маринованих плодів. Помідори ретельно миємо, даємо воді стекти. Розрізаємо кожен томат на чотири частини і вирізаємо слід від плодоніжки. Якщо помідори великі, то четвертинки варто розрізати на часточки поменше. Головне, щоб вони проходили в горлечко банки і добре тримали форму, не розшаровуючись.

Ріпчасту цибулю і часник очищаємо від лушпиння і промиваємо. Цибулю ріжемо тонкими кільцями. Зубки часнику залишаємо цілими, але, якщо вони великі, має сенс розрізати їх навпіл.

Банки попередньо моєму содовим розчином і даємо їм висохнути. Кришки моєму і кип’ятимо пару хвилин у воді, після чого висушуємо. У підготовлені банки кладемо зубки часнику і горошини чорного перцю. Вливаємо олію.

Після цього укладаємо в банки часточки помідорів упереміж з цибульними кільцями. Шматочки помідорів намагаємося розміщувати зрізом вниз, щоб максимально зберегти їх форму. Для приготування маринаду в окремій каструлі нагріваємо вказану кількість води. Додаємо у воду цукор і сіль, доводимо до кипіння. Варимо маринад пару хвилин, знімаємо з плити і відразу заливаємо їм помідори в банках. Банки прикривають кришками і встановлюємо на стерилізацію. Для цього можна використовувати широку каструлю, наповнену водою до половини висоти банок. Ставимо банки в каструлю з водою, нагріваємо її і підтримуємо неактивний кипіння води протягом п’ятнадцяти хвилин. Після стерилізації банки додаємо оцет і закручуємо їх кришками. Заготівлям даємо повністю охолонути при кімнатній температурі і прибираємо їх в прохолодне темне місце для зберігання.

Приємного апетиту!

Мариновані помідори з оцтом Помідори гарячим способом Помідори з цибулею на зиму Помідори на 1 літрову банку на зиму Помідори на зиму Помідори на зиму пальчики оближеш Солодкі помідори в літрових банках