Якщо в холодильнику застоялася сметана, можна приготувати на ній випічку – рогалики з повидлом на маргарині і сметані. Також знадобиться маргарин або вершкове масло – обов’язковий інгредієнт для розсипчастого і злегка слоїстого тіста. Воно не розмокає та не розм’якшується від вологою начинки – готові рогалики виходять досить легкими і хрусткими. Це чудовий десерт до чаю або кави як у колі сім’ї, так і для гостей.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Борошно пшеничне – 400 гр.
  • Розпушувач тіста – 1 ч. л.
  • Сметана – 200 мл
  • Маргарин вершковий – 200 гр.
  • Сіль – 1 щіпка
  • Ванілін – 1 щіпка
  • Яйце – 1 для змащування
  • цукор – для посипання
  • Повидло (для начинки густе) – за смаком
  • Масло рослинне – для змазування

Процес приготування:

Щоб приготувати рогалики з повидлом на маргарині і сметані, насамперед завчасно дістаємо маргарин з холодильника, щоб до моменту замішування тіста він вже став м’яким і податливим. Кладемо його в миску, додаємо холодну сметану і дрібку солі. Також додаємо ванілін для ароматизації тіста.

Ложкою, кописткою або віночком змішуємо всі разом, поки не вийде більш-менш однорідна густа маса.

Борошно просіваємо через дрібне сито і поступово порціями підсипаємо в сметанно-маргаринову масу. Додаємо розпушувач. Замішуємо тісто ложкою. Коли маса стане досить густий і її вже буде складно заважати приладом, викладаємо її на поверхню столу і підсипаємо залишок борошна поверх. Руками далі замішуємо тісто. Готова маса повинна добре тримати форму, бути м’яким і липким. Довго вимішувати таке тісто небажано, оскільки вироби в цьому випадку виходять жорсткими.

Замішане тісто скачуємо в колобок і обертаємо харчовою плівкою. Відправляємо «упаковане» тісто в холодильник на тридцять-сорок хвилин для дозрівання. Завдяки цьому кроку в готових рогаликах буде більше виражена шаруватість.

Після охолодження викладаємо тісто на робочу поверхню, присипану борошном, і розрізаємо на чотири частини, рівні за розміром.

Кожну частину обкачуємо і формуємо кульку.

З допомогою качалки розкачуємо кожен кульку в круглий пласт, при необхідності підсипаючи більше борошна. Орієнтовний діаметр кола з тіста має бути тридцять сантиметрів. Товщина тесту при цьому буде три-чотири міліметри.

тісто Розрізаємо на акуратні сектори. Дуже зручно для цього використовувати ніж для піци.

На кожен сектор викладаємо густе повидло. Трохи менше, ніж чайну ложку. Акуратно розмазуємо начинку по всьому сегменту, відступаючи на кілька міліметрів від країв.

Тепер звертаємо рогалик, підвертаючих зовнішню широку частину нагору всередину, у напрямку до внутрішньої вузької частини.

Таким чином почергово формуємо рогалики з усього розкатаного тіста.

Якщо є сумніви в тому, що повидло не буде розтікатися, то рекомендуємо його розмістити лише на широкій частині сектора, не розмазуючи. Ризик розтікання начинки при такому нанесенні менше.

Деко змащуємо олією або застеляємо промасленим пергаментом (або силіконовим килимком). Оформлені рогалики викладаємо на деко на невеликій відстані один від одного.

Яйце збовтуємо виделкою або вінчиком в окремій посудині і отриманою масою змащуємо поверхню рогаликів з допомогою силіконової пензлика. Вологу поверхню посипаємо коричневим цукром.

Ставимо деко з рогаликами розігріту до 185 градусів духовку і випікаємо протягом двадцяти – двадцяти п’яти хвилин, поки скоринка добре не зарум’яниться. Дістаємо готову випічку з духовки і з допомогою плоскої лопатки перекладаємо її з дека на сервірувальну тарілку. Подаємо до столу теплими або остиглими. Зберігаємо в щільно закритому посуді.

Приємного апетиту!

Рогалики