З безлічі варіантів засолювання сала по-українськи, вам пропонується приготувати його простим і швидким способом: соління в розсолі. Таке сало відрізняє від інших варіантів приємним смаком і м’якістю, так і готовий продукт можна довго зберігати без втрати смаку. Для української засолювання береться кам’яна (не поварена) сіль і потрібна концентрація розсолу визначається яйцем. Процес засолювання займає два тижні, і, якщо міняти розсіл кожні 3 дні, смак сала по-українськи тільки покращиться.
Інгредієнти: на 10 порц.
- Сало свиняче – 1 кг
- Вода – 1 л
- Сіль велика – 4 ст. л.
- Часник 20 зуб.
- Яйце – 1 шт.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Цукор-пісок – 50 гр.
- Перець чорний горошок – 6 шт.
- Перець духмяний горошок – 6 шт.
Процес приготування:
Почнемо готувати сало по-українськи в розсолі. Для засолювання візьміть чисте сало або з м’ясними прошарками. Потім очистіть ножем шкірку, промийте сало холодною водою (домашнє сало можна не мити) і просушіть серветками.
Наріжте його шматками довільного розміру, як вам зручніше.
У каструлю налийте 3 літри води, джерельною або очищеної, тільки не з-під крана. Насипте в воду сіль із вказаного в рецепті розрахунку кількості солі на 1 л води і розмішайте до повного її розчинення.
У воду покладіть сире яйце. Коли яйце почне плавати на поверхні, значить концентрація солі достатня для українського сала.
Потім розсіл поставте на вогонь і доведіть до кипіння.
В киплячий розсіл покладіть горошки перцю і лаврове листя (часник в розсіл не кладемо) і поваріть 3-4 хвилини. Потім розсіл остудіть.
За цей час зубки часнику очистіть від лушпиння і наріжте їх пластинками.
На дно посуду для засолювання сала покладіть частина часнику.
Поверх його укладіть шарами шматочки сала шкіркою вниз, перекладаючи їх нарізаним часником.
Поверх сала покладіть решті часник і лаврові листи з горошинками перцю з розсолу.
Сало залийте охолодженим розсолом, щоб він покрив шматки повністю.
Потім накрийте сало плоскою тарілкою і помістіть зверху будь гніт. Залиште сало в такому вигляді при кімнатній температурі на 2-3 дні. Потім на 2 тижні поставте у холодне місце. Після закінчення цього часу шматочки сала по-українськи вийміть з розсолу, обсушити серветками і, загорнувши у фольгу або пакет, покладіть на зберігання в морозилку.
Вдалих і смачних заготовок!
Засолювання сала з часником Засолювання сала з часником і перцем Засолювання сала холодним способом Як засолити сало в каструлі Як засолити сало в розсолі Як солити сало в розсолі з часником і спеціями