Хочете приготувати шашлик з форелі? Пропонуємо не обробляти тушки на шматки, а запекти їх цілком на шампурі. Головне в такій справі – заздалегідь замаринувати рибу і витримати досить часу, щоб м’ясо наситилося спеціями. А в процесі приготування на мангалі не забуваємо перевертати форель на різні сторони. Риба красиво зарум’яниться і покриється скоринкою.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Форель – 2 кг
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Перець чорний мелений – 0.5 ч. л.
- Перець червоний мелений – 1 ч. л.
- Масло оливкове – 3 – 4 ст. л.
- Майонез – 2 ст. л.
- Томатна паста – 1 ст. л.
- Базилік сушений – 1 ч. л.
- Кріп для прикраси
- Лимон – за смаком
Процес приготування:
Почнемо готувати шашлик з форелі на мангалі. Форель ретельно миємо, очищаємо від луски, розрізаємо черевце і виймаємо нутрощі. Голову, хвіст і плавники залишаємо. Ретельно промиваємо очищені тушки і обсушуємо їх паперовим рушником.
В глибоке деко викладаємо майонез, томатну пасту, вливаємо олію, додаємо базилік, сіль, червоний і чорний мелений перець. Руками перемішуємо все разом до однорідності, після чого отриману суміш викладаємо форель. Обмазуємо всю рибу маринадом, не забуваючи про внутрішню порожнину. Затягуємо деко харчовою плівкою і залишаємо форель маринуватися на годину.
Після маринування нанизуємо кожну рибу на окремий шампур. Робимо прокол в області голови, простягаючи шампур вздовж хребта по напряму до хвоста.
Готуємо мангал. Вугілля повинні бути тліючим, відкрите полум’я не допускається. Шампури з рибою відправляємо на мангал. Готуємо шашлик орієнтовно двадцять хвилин, не забуваючи перевертати його для рівномірного прожарювання і зарум’янювання.
Готову форель перекладаємо з мангалу на сервірувальне блюдо. Притримуємо рибку серветкою, щоб не обпектися, і витягуємо шампури.
Прикрашаємо форель зеленню і лимоном. Подаємо на стіл в гарячому вигляді в супроводі свіжих овочів.
Приємного апетиту!
Лосось на мангалі Риба на мангалі Страви з риби Форель на мангалі Червона риба на мангалі Шашлик з риби на мангалі