Тверді, міцні і з невеликою кислинкою, ці гриби будуть прикрасою вашого столу. У даному рецепті вам пропонується засолити грузді гарячим способом і в банках. Цей спосіб не вимагає тривалого вимочування грибів і немає ризику, що гриби закиснуть.
Інгредієнти: на 4 л.
- Грузді жовті – 5 кг
- Парасольки кропу – 3 шт.
- Листя чорної смородини – 6 шт.
- Листя вишні – 9 шт.
- Часник – 12 зуб.
- Для розсолу: –
- Сіль – 2 ст. л.
- Перець чорний горошок – 7 шт.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Кмин – 0.5 ст. л.
- Оцет столовий 9% – 2 ст. л.
- Вода – 1 л
Процес приготування:
Рецепт приготування солоних груздів в банках на зиму смачний! Грузді ретельно почистіть і помийте. Помістіть їх в глибокий посуд і повністю залийте холодною водою. Щоб грузді швидше вимочити, розчиніть у воді сіль із розрахунку 2 ст. л. на 1 літр води. Зверху помістіть будь-який вантаж. У солоній воді грузді досить вимочувати тільки добу.
Потім гриби ще раз промийте, перекладіть їх у велику каструлю, залийте водою і поваріть протягом 20 хвилин від початку кипіння. Пінку з поверхні зніміть. Зварені грузді осядуть на дно каструлі.
Потім грузді відкиньте на друшляк і промийте холодною водою. В окремій каструлі зваріть розсіл із вказаного в рецепті кількості води і солі. В розсіл додайте кмин, листи лавра і горошини чорного перцю. У киплячий розсіл налийте оцет і поваріть його 5 хвилин.
В чисті простерилізовані банки покладіть промиті укропные парасольки і листя вишні і смородини. Часник почистіть і наріжте на шматочки. Його також розкладіть по баночками. Відварені грузді щільно укладіть в банки, заповнюючи їх до самого верху. Налийте в банки гарячий розсіл. Потім банки щільно закупорьте кришками, прикрийте їх теплим покривалом і після охолодження перенесіть у прохолодне місце. Їсти солоні грузді можна буде тільки через 1,5 місяця.
Вдалих заготовок!
Гриби на зиму Грузді без стерилізації на зиму Грузді гарячим способом на зиму Грузді на зиму Солоні грузді