Сирники з сиру з мукою – це відмінний варіант для сніданку або полуденку. При дотриманні всіх вимог до приготування сирники виходять дуже ніжними і пишними. Важлива особливість: сир повинен бути сухий, жирністю не менше 5% (краще більше), не розсипчастий. Якщо він буде занадто вологий, то сирники просто-напросто будуть розвалюватися, розтікатися і не вийдуть.

Сирники за цим рецептом виходять в міру солодкими, тому ви можете залежно від ваших смакових уподобань збільшити або зменшити кількість цукру. Також, в залежності від виробника та якості, вам може знадобитися більша або менша кількість борошна.

Пам’ятайте, що тісто не повинна розтікатися. Борошно, за бажанням, можна замінити манкою, можна додати борошно і манку в рівній пропорції. У цьому рецепті ми будемо обвалювати сирники в борошні перед смаженням. При такому способі приготування сирники придбають як би оболонку, їх буде простіше смажити і ліпити, при цьому вони будуть дуже м’які та ніжні.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Яйце – 2 шт.
  • Сир – 400 гр.
  • Цукор-пісок – 4 ст. л.
  • Борошно – 4 ст. л.
  • Борошно (для панірування) – 3 ст. л.
  • Сода харчова – 1 гр.
  • Ванілін – 1 гр.
  • Масло рослинне – для смаження

Процес приготування:

Як приготувати сирники із сиру з борошном? Два яйця кімнатної температури ретельно промиваємо під проточною водою і змішати в глибокій мисці з 4-ма столовими ложками цукру. Довго не збиваємо, головне, щоб інгредієнти просто змішалися між собою.

Додаємо в отриману масу 2 пачки сиру (я використовувала сир жирністю 9%).

Далі знову гарненько перемішуємо до однорідності. Краще все перемішувати вручну (виделкою або вінчиком), я віддаю перевагу виделкою. При використанні міксера тісто стає більш рідке, а нам навпаки потрібна більш суха консистенція.

Додаємо ванілін, соду і просіяне борошно.

І знову ретельно перемішуємо всі інгредієнти до однорідності.

Ліпимо сирники. Я роблю це за допомогою столової ложки. Ложку необхідно змочити під водою для того, щоб тісто не прилипало. В окрему не глибоку тарілку насипаємо приблизно 3 столові ложки борошна. Може знадобитися більша або менша кількість борошна залежно від того, наскільки інтенсивно ви будете обвалювати сирники.

Беремо змоченою ложкою тісто, кладемо його в тарілку з борошном і обвалюємо з усіх боків.

Потім руками надаємо сирнику необхідну форму. Сирники краще ліпити не дуже тонкі і не дуже товсті. Товсті можуть не пропектися всередині, а тонкі – бути сухуватими.

Ті ж самі дії повторюємо з рештою сирним тестом. Із зазначеної кількості інгредієнтів у мене вийшло 12 сирників.

Викладаємо сирники на розігріту сковорідку, добре змащену рослинним маслом. Бажано залишати невелику відстань між сирниками, не викладати їх дуже щільно один до одного, оскільки при смаженні вони трохи збільшуються в розмірі.

Смажимо приблизно по 2-3 хвилини з кожного боку на середньому вогні під кришкою до появи золотистої скоринки. Якщо ви будете смажити на великому вогні, то велика ймовірність, що сирники не пропечуться всередині, але підгорять зверху.

При бажанні, викладаємо готові сирники на паперовий рушник, щоб прибрати надлишки олії.

Готові сирники подаємо до столу з варенням, джемом, сметаною, свіжими ягодами, медом і т. д. Можна є і зовсім без нічого, так теж дуже смачно! Приємного апетиту!
Також, при бажанні, можна додати в сирники родзинки. Для цього необхідно замочити жменю родзинок в кип’ятку, накрити кришкою і залишити намокати приблизно на півгодини. Потім підсушити родзинки і додати його в тісто в кінці кроку 3.

Новости