Полуниця – це одна з перших ягід, яка з’являється на огороде після довгої зими. Сезон її не такий довгий, як би хотілося, тому необхідно встигнути вдосталь насолодитися її смаком і заготовити їх на зиму. Сьогодні ми приготуємо полуничне варення з пелюстками троянди – це чудове поєднання солодкого і соковитої полуниці з пелюстками ароматною чайної троянди, яке відкриє вам новий смак варення.
Інгредієнти: на 2 порції.
- Пелюстки троянд – 300 гр.
- Полуниця 400 гр.
- Вода – 100 мл
- Цукор-пісок – 600 мл
- Лимонна кислота – 0.66 ч. л.
Процес приготування:
Як почати готувати варення з пелюсток троянд з полуницею? Для варення ми вибрали стиглу щільну полуницю, щоб в процесі приготування вона зберегла свою форму і в готовому варення ягоди залишилися цілими. Полуницю викладаємо в друшляк, промиваємо під струменем прохолодної проточної води і залишаємо в друшляку на 10-15 хвилин, щоб стекла вся вода.
Після того, як полуниця обсохла, ми відділяємо її від плодоніжок і викладаємо в глибоку ємність для приготування варення. Засипаємо половиною норми цукру і акуратно перемішуємо дерев’яною ложкою. Залишаємо полуницю на 2-3 години при кімнатній температурі, щоб ягоди пустили сік.
Пелюстки троянди відокремлюємо від бутона і перебираємо, для варення нам необхідні пелюстки тільки хорошого якості, подвявшие пелюстки видаляємо. Якщо троянда покупна – пелюстки промиваємо під прохолодною проточною водою в невеликій ємності, акуратно, щоб не пошкодити їх, після чого викладаємо їх на бавовняний рушник, щоб вони трохи обсохнули.
В цей час ми займемося приготуванням цукрового сиропу: в невеликий сотейник наливаємо воду і засипаємо цукор, що залишився. Ставимо сотейник на середній вогонь і доводимо його вміст до кипіння, постійно помішуючи сироп дерев’яною ложкою, щоб цукор не пригорів до дна.
Обсохлі пелюстки троянди кладемо в невелику жароміцну миску і заливаємо гарячим сиропом. Отриману рожеву масу залишаємо при кімнатній температурі настоюватися на 2-2,5 години.
Після закінчення часу з’єднуємо в ємності настоявшиеся пелюстки троянди і пустила сік полуниці, добре перемішуємо і ставимо на середній вогонь. Доводимо масу до кипіння, не забуваючи постійно помішувати, і знімаємо піну, яка утворилася. Після того, як варення закипіло, ще раз добре перемішуємо і знімаємо з вогню. Залишаємо варення при кімнатній температурі до повного охолодження на 4-4,5 години.
Після повного охолодження ємність з варенням знову ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, знімаємо пінку і знімаємо з вогню, залишаємо варення до повного охолодження. Таку процедуру проводимо 3 рази. В третій раз варення після закипання проварюємо 10-12 хвилин на повільному вогні. За цей час промиваємо банки, стерилізуємо їх в духовій шафі 7-10 хвилин при температурі 110-120 градусів. Після чого гаряче варення розкладаємо по стерилізованим банкам і закриваємо прокип’яченими кришками. Перевертаємо банки з варенням догори дном, вкриваємо махровим рушником і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. Після того, як варення повністю охололо, обтираем банки і ставимо їх на зберігання в темне прохолодне місце.
Трохи варення обов’язково залишаємо для дегустації, щоб відразу насолодитися ніжним смаком варення з тонким ароматом троянди. Приємного апетиту!
Варення Варення з пелюсток троянд Варення з полуниці Заготовки з полуниць на зиму Полуниця на зиму