В холодний період дуже важливо підтримувати свій імунітет. Цей рецепт допоможе вам приготувати смачну і дуже корисну заготовку. Спробувавши її взимку, ви точно вирішите знову повторити цей простий рецепт.


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Щавель – 500 гр.
  • Вода – 200 мл

Процес приготування:

Готувати заготівлю щавлю без солі в банках на зиму легко! Якщо ви хочете отримати смачну і якісну заготівлю на зиму, вам варто дуже відповідально підійти до вибору щавлю. Його листя повинні бути не дуже великого розміру. Якщо ж вони дуже великі, значить щавель вже старий. Це може позначитися на його смакових якостях, тому такий продукт брати не рекомендується. Аромат у щавлю повинен бути кислим, без будь-яких сторонніх запахів. Це можна перевірити, відірвавши невеликий шматочок від листки рослини. Свіжий щавель має яскравий і насичений колір. Неприпустимо, щоб на листках були присутні іржаві патьоки. На щавлі не повинно бути вологи, а також слідів ураження комахами, наприклад, дірочок.

Перед приготуванням потрібно добре перебрати щавель. Якщо серед нього будуть зіпсовані листочки, приберіть їх. Наріжте щавель невеликими шматочками. Вони можуть бути абсолютно будь-якої форми. Перекладіть їх у тарілку і залийте холодною водою. Залиште в ній щавель приблизно на 10-15 хвилин. За цей час з його поверхні отмокнет вся грязь.

Коли час вийде, злийте воду. Візьміть частина щавлю і перекладіть його в друшляк. Промийте під проточною водою. Залиште щавель в друшляку на кілька хвилин. Так з його поверхні стече практично вся рідина. Розстеліть на столі паперові рушники. Викладіть на них вже промиті шматочки щавлю.

Невелику каструлю наповнюємо холодною водою. Переносимо її на вогонь. Дочекайтеся, коли вода закипить. Після цього поступово опустіть в каструлю нарізаний щавель. Зменшіть вогонь. Варіть отриману масу на протязі 4-5 хвилин. Обов’язково постійно перемішуючи його дерев’яною лопаткою або ложкою. У результаті листя щавлю повинні стати болотного кольору. Це буде сигналом, що щавель практично готовий. Накрийте каструлю кришкою. Залиште каструлю на плиті приблизно на 2 хвилини. Після цього заберіть її з вогню.

Банку для щавлю необхідно простерилізувати. Для початку вимийте її з харчовою содою або звичайним миючим засобом. Кришку необхідно обшпарити окропом. Подальшу стерилізацію будемо проводити за допомогою пари. Наповніть чайник холодною водою. Поставте його на плиту. Коли вода почне закипати, розташуйте на носику чайника банку. Її мусить наповнювати пар. Залишіть банку в такому положенні приблизно на 2 хвилини. Після цього перенесіть її на рушник і залиште сохнути. Якщо на вашій кухні не виявиться чайника, скористайтеся звичайною каструлею.

Викладаємо щавель, який ми вже пропарити, в банку. Він повинен заповнити її до краю горловини. Зверху щавель необхідно трохи прим’яти ложкою. Не забудьте злити зайвий сік. Закрутіть кришку. Слідкуйте за тим, щоб на поверхні банки не з’явилися тріщини. Якщо така ситуація станеться, ємність доведеться замінити. Переверніть банку і поставте її на рушник. Завдяки такому положенню та гарячого щавелю кришка буде піддаватися додатковій термічній обробці. Накрийте банку теплою ковдрою або пледом. Дочекайтеся, коли банку повністю охолоне. Перенесіть її в прохолодне місце.

Заготовка з щавлю на зиму готова. Вона зберігає всі корисні властивості цієї рослини. Взимку ви зможете повноцінно насолодитися його смаком. Приємного апетиту!

Щавель без солі в банках на зиму Щавель на зиму Щавлевий суп без м'яса