Такий пиріг вийде навіть у початківців господарок. Незважаючи на те, що в його приготуванні є певна поетапність, кожен крок простий і зрозумілий. А покрокові фото докладно всі демонструють і не надутий помилитися. Смак тесту дуже ніжний, вершковий, адже замішуємо ми його на сметані. Начинка соковита і ситна – суміш ароматного обсмаженого фаршу і тушкованої капусти дає відмінний смак і високу поживність. Сміливіше, до плити!
Інгредієнти: на 4 порції.
- Яйце – 4 шт.
- Сметана – 200 гр.
- Борошно пшеничне – 200 – 250 гр.
- Сіль – 1 ч. л.
- Цукор-пісок – 1 ч. л.
- Розпушувач тіста – 1 ч. л.
- Капуста білокачанна – 500 – 600 гр.
- Фарш м’ясний – 400 гр.
- Цибуля ріпчаста – 1 головка
- Сіль (для начинки) – за смаком
- Перець чорний мелений (для начинки) – за смаком
- Мускатний горіх – за смаком
- Масло рослинне – для смаження
Процес приготування:
Готувати заливний пиріг на сметані з капустою і фаршем в духовці легко! М’ясний фарш для начинки можна використовувати з будь-яким складом: свинячий, яловичий, курячий або змішаний. Додаємо до нього чорний мелений перець і сіль за смаком, ретельно перемішуємо.
Розігріваємо на плиті глибоку сковороду з невеликою кількістю рослинної олії. Викладаємо фарш і відразу починаємо розбивати його лопаткою на дрібні шматочки. Обсмажуємо фарш, домагаючись його розсипчастості, протягом трьох-чотирьох хвилин, поки він повністю не змінить колір і не почне рум’янитися. Температура плити при цьому – середньо-висока.
Ріпчасту цибулю очищаємо і ріжемо дрібними кубиками. Висипаємо цибулю до фаршу, перемішуємо і обсмажуємо все разом до прозорості цибулевих шматочків.
Капусту тонко шаткуємо з допомогою ножа або спеціальної терки. Закладаємо капусту в сковороду, перемішуємо з фаршем і цибулею, вливаємо півсклянки гарячої води і накриваємо кришкою. Тушкуємо в такому стані п’ять-сім хвилин, поки маса не осяде. Потім знімаємо кришку і продовжуємо готувати начинку при помішуванні ще десять-п’ятнадцять хвилин, поки капуста не стане повністю м’якою, а волога не випарується. Додаємо за смаком сіль, тертий мускатний горіх і перемішуємо. Знімаємо з плити і даємо охолонути.
Поки начинка остигає, готуємо тісто. У глибоку миску розбиваємо яйця.
Додаємо вказану кількість сметани, сіль та цукровий пісок. Віночком змішуємо всі разом, поки не вийде повністю однорідна маса.
Потім всипаємо просіяне борошно і розпушувач. Замішуємо тісто. Консистенція готової маси має бути середньої густоти, однорідною і гладкою.
Форму для випічки змащуємо рослинним маслом. Також можна форму застелити промасленим пергаментом – це полегшить подальше вилучення вже готового пирога.
Виливаємо половину приготованого тесту в підготовлену форму. На тісто викладаємо остиглу капустяну начинку. Вирівнюємо її ложкою по всій площі форми.
тісто виливаємо на начинку, намагаючись повністю її покрити. Просвіти замазуємо зворотною стороною ложки. Бажано, щоб поверхня пирога була повністю закрита тестом. Це не тільки забезпечить зовнішню привабливість, але і дозволить уникнути пригорання «визирають» шматочків капусти. Духовку розігріваємо до температури 180 градусів і ставимо в неї форму з тестом на середній рівень. Час випічки – сорок-сорок п’ять хвилин.
Готовий пиріг трохи збільшується в об’ємі і покривається красивою золотистою скоринкою. Витягуємо його з духовки, даємо трохи охолонути, щоб не обпектися. Потім дістаємо і викладаємо на решітку до повного охолодження.
Розрізаємо виріб на порційні шматки і подаємо на стіл.
Приємного апетиту!
Заливний пиріг Заливний пиріг з капустою без дріжджів Заливний пиріг з капустою на швидку руку Заливний пиріг на сметані Тісто для заливного пирога з капустою Тісто для заливного пирога на сметані