У наш час на просторах Інтернету можна знайти величезну кількість рецептів приготування полюбилася багатьом закуски – аджики. І в більшості з них в списку використовуваних інгредієнтів присутній оцет. Не можна не відзначити, що оцет – не самий корисний продукт. Крім того, у багатьох цей інгредієнт під забороною, оскільки він не кращим чином впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. У рецепті, який представлений вашій увазі, ми пропонуємо варіант приготування пікантною закуски без використання оцту.
Інгредієнти: на 4.5 л.
- Помідори свіжі – 5 кг
- Яблука Антонівка – 1 кг
- Болгарський перець солодкий – 1 кг
- Морква – 1 кг
- Часник – 200 гр.
- Цукор-пісок – 300 гр.
- Перець чилі – 6 шт.
- Цибуля порей – 500 гр.
- Масло рослинне – 200 мл
Процес приготування:
Готувати аджику з антоновкой без оцту легко! Готуємо необхідні інгредієнти. Помідори, яблука, перець і моркву ретельно промиваємо.
У яблук, помідорів і болгарського перцю видаляємо насіння і плодоніжки.
Моркву і часник очищаємо від шкірки і лушпиння.
Далі беремо помідори, болгарський перець, моркву і яблука і подрібнюємо до однорідності. Для цих цілей краще всього використовувати м’ясорубку або блендер. у нас повинна вийти маса, яка за консистенцією нагадує пюре.
Подрібнені овочі викладаємо в каструлю з товстим дном, відправляємо на повільний вогонь, попередньо додавши в овочеву масу рослинне масло, цукор і сіль.
Все ретельно перемішуємо. Варити овочеву масу слід протягом двох годин, періодично помішуючи вміст каструлі для того, щоб воно не пригоріло.
Тим часом подрібнюємо часник і перець чилі таким же чином, як і інші овочі.
За п’ятнадцять хвилин до готовності аджики додаємо в каструлю подрібнений часник і чилі. Все перемішуємо.
Готову аджику розливаємо в стерилізовані банки і закатуємо кришками. Зберігати такі заготовки рекомендується в темному прохолодному місці.
Аджика без оцту Аджика варена Аджика з болгарським перцем Аджика з гострого перцю Аджика з перцю Аджика з помідорів, гострого перцю і часнику Аджика пальчики оближеш на зиму Солодка аджика