Березовий сік з шипшиною – це не тільки смачно, але корисно і красиво. Напій збагачується вітамінами і набуває красивого червонуватий колір. Приготування такої консервації розтягнеться на добу, так як шипшині потрібно добре настоятися перед закачуванням. Але результат того вартий і повинен вам сподобається.


Інгредієнти: на 18 л.

  • Сік березовий – 18 л.
  • Цукор-пісок – 6 ст.
  • Шипшина – 300 гр.
  • Лимонна кислота – 3 ч. л.

Процес приготування:

Готувати березовий сік з шипшиною просто! Шипшина ретельно миємо в теплій воді, випадкове сміття видаляємо. У каструлю проціджуємо три-чотири літри березового соку і опускаємо в нього промитий шипшина. Ставимо каструлю на плиту і доводимо вміст до кипіння. Варимо на маленькому вогні п’ять хвилин і знімаємо з плити. Закриваємо каструлю кришкою, закутуємо теплою ковдрою і залишаємо на десять-п’ятнадцять годин.

Після закінчення зазначеного часу проціджуємо шипшиновий настій через складену в кілька шарів марлю.

Банки моєму, стерилізуємо будь-яким звичним для вас способом. Так само чинимо і з кришками. Розливаємо по банках настій шипшини, намагаючись розділити його обсяг рівними частинами по всій тарі. Всипаємо в банки цукровий пісок і лимонну кислоту.

Залишився березовий сік проціджують через марлю в каструлю і ставимо на плиту. Нагріваємо сік до дуже гарячого стану, але не кип’ятимо. У банки до настою шипшини доливаємо гарячий березовий сік через чисту марлю, доповнюючи тару до верху.

Закручуємо заповнені банки стерилізованими сухими кришками за допомогою спеціального ключа. Перевертаємо тару догори дном і в такому положенні залишаємо сік остигати. Вже стывшие банки з соком прибираємо на зберігання в прохолодне темне місце.

Приємного апетиту!

Березовий сік з лимонною кислотою на зиму Березовий сік з цукром і лимонною кислотою Березовий сік на зиму Консервація березового соку Як закатати березовий сік з лимоном в банку на 3 літри