Багато хто вважає холодець калорійним жирним стравою. Однак можна приготувати його таким чином, щоб він був легким і дієтичним. Для цього використовуємо курячу грудку, а в якості желюючий компонента додаємо желатин. За бажанням можна також класти в холодець будь-які овочі та прянощі за смаком. У даному рецепті пропонуємо нейтральний смаковий варіант – такий точно впишеться в будь-яку дієту.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Куряча грудка – 1 кг
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт.
  • Морква – 2 шт.
  • Лавровий лист – 4 шт.
  • Сіль – за смаком
  • Перець чорний горошок – 3 шт.
  • Часник – 4 зуб.
  • Желатин харчовий – 30 гр.

Процес приготування:

Як приготувати дієтичний холодець з курки з желатином? Курячу грудку миємо й розрізаємо на великі шматки. Укладаємо підготовлене філе в каструлю і заливаємо такою кількістю води, щоб рідина повністю покривала шматки. Ставимо на плиту і доводимо до кипіння. При закипанні чекаємо появи піни, після чого перший бульйон зливаємо, а курку промиваємо.

Повертаємо шматки філе в каструлю і заливаємо їх чистою водою в колишній кількості. Нагріваємо до кипіння.

Кладемо в каструлю до грудці лаврове листя, горошини чорного перцю і сіль за смаком. Моркву і ріпчасту цибулю очищаємо і також закладаємо в каструлю. Після того, як вміст каструлі закипить, зменшуємо вогонь до мінімуму і варимо грудку з прянощами і овочами протягом двох з половиною годин. Кипіння має бути повільним.

Коли варка буде закінчена, витягаємо грудку, а бульйон проціджують через дрібне сито.

Желатин заливаємо склянкою процідженого бульйону і залишаємо для набухання, згідно інструкції. Потім нагріваємо отриману масу до гарячого стану, повністю розчиняємо гранули, безперервно помішуючи. Отриману рідину змішуємо з рештою бульйоном.

Курячу грудку розбираємо на волокна і нарізаємо шматочками. Часник очищаємо і пропускаємо через прес. У формах на дні розподіляємо кашку з часнику. Зверху викладаємо шматочки грудки.

Заливаємо бульйоном з желатином. Даємо холодцю охолонути до кімнатної температури, після чого прибираємо в холодильник для застигання.

Через п’ять-шість годин бульйон застигне, страва стане щільним і його вже можна подавати до столу.

Приємного апетиту!

Рецепти на Новий рік Холодець з желатином в каструлі Холодець з курки Холодець з курки в каструлі Холодець з курки з желатином