Пропонуємо рецепт плову для любителів легких страв. Це такий ласий варіант плову, який і на смак багатий, і поживний, але при цьому не перевантажує шлунок. Чим не альтернатива обридлим кашам на сніданок або вечерю? Діти оцінять таку страву. Що стосується рису, то, звичайно, краще всього використовувати довгозерний вигляд, так як він забезпечить розсипчастість і не склеїться в готовому плові. Однак, якщо такого рису в наявності не виявилося, не біда: ретельно промийте крупу від крохмалю і при попередній варінні просто збільшіть кількість води так, щоб зерна вільно «плавали» в каструлі.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Рис білий – 2 склянки
- Ізюм – 100 гр.
- Курага – 100 гр.
- Масло вершкове – 1 – 2 ст. л.
- Сіль – за смаком
- Цукор-пісок – за смаком
- Волоський горіх – 0.5 склянки
Процес приготування:
Приступимо до приготування фруктового плову з рисом та родзинками. Готуємо родзинки і курагу. До речі, родзинки вибираємо без кісточок, так як вони зіпсують текстуру плову і при жуванні дадуть не дуже приємні відчуття. Ретельно промиваємо сухофрукти, після чого поміщаємо в миску і заливаємо теплою водою. Залишаємо замачиваться на п’ять-десять хвилин. Якщо курага жорстка, то час замочування збільшуємо, щоб фруктова м’якоть встигла стати м’якою і податливою. Потім воду зливаємо, родзинки і курагу руками віджимаємо від зайвої вологи. Курагу нарізаємо на шматочки, розміром приблизно рівні родзинок.
Переходимо до підготовки рису. Поміщаємо його в миску і промиваємо кілька разів. Необхідно добитися того, щоб до кінця промивання вода стала повністю чистою, а зернятка придбали «скляний» напівпрозорий вигляд. На даному етапі навіть круглозерному крахмалистому рісу можна забезпечити розсипчастість. Промитий рис відкидаємо на сито.
В каструлі доводимо до кипіння пару літрів води до кипіння. Підсолюємо воду і викладаємо в неї промитий рис. Відварюємо крупу до готовності протягом двадцяти-двадцяти п’яти хвилин. Після варіння відкидаємо рис на друшляк і промиваємо гарячою водою – знову ж для забезпечення розсипчастості. Даємо воді стекти.
В сковороду кладемо вершкове масло і ставимо на плиту. Розтоплюємо масло до рідкого стану і викладаємо в нього рубані волоські горіхи. Обсмажуємо їх при низькій температурі і постійному помішуванні чотири-п’ять хвилин, поки вони не почнуть рум’янитися і виділяти виражений горіховий аромат. Злегка присипаємо їх сіллю – це посилить горіховий смак.
Викладаємо до горіхів віджатий від зайвої вологи родзинки і шматочки кураги, перемішуємо. Температуру плити підтримуємо мінімальної, щоб інгредієнти не стільки смажилися, скільки прогрівалися і обмінювалися ароматами.
Додаємо в сковороду цукровий пісок за смаком, перемішуємо і добиваємося розтоплення цукрових крупинок – на це знадобиться буквально дві-три хвилини.
Коли цукор розтопиться, закладаємо відварений рис і перемішуємо всі разом. Закриваємо сковороду кришкою і даємо плову прогрітися і дійти до повної готовності протягом ще п’яти хвилин при середньо-низькій температурі плити.
Готовий плов розкладаємо з сковороди по порційних тарілках і подаємо на стіл в гарячому вигляді. Додатково можна полити плов медом, варенням, посипати корицею, кунжутом, цукровою пудрою.
Приємного апетиту!
Вірменський плов Плов Плов в казані Плов з круглозерним рисом Плов з м'ясом і курагою Плов з родзинками солодкий Плов на сковороді