Хачапурі по-аджарськи дозволить зануритися в неймовірно колоритну атмосферу Грузії. Ніжне тісто з ноздреватой текстурою, рум’яна кірочка, запаморочлива сирна начинка і жовток з вершковим маслом – все це в одному шматочку дає свято смаку та задоволення. Келих вина ідеально доповнить свіжоспечені хачапурі.


Інгредієнти: на 2 порції.

  • Борошно пшеничне – 310 гр.
  • Вода – 250 мл
  • Сіль – 0.5 ч. л.
  • Цукор-пісок – 0.5 ч. л.
  • Сухі дріжджі – 5 гр.
  • Масло рослинне – 1 ст. л.
  • Сир Сулугуні – 350 гр.
  • Яєчний білок – 1 шт.
  • Яєчний жовток – 3 шт.
  • Масло вершкове – 40 гр.

Процес приготування:

Для приготування хачапурі по-аджарськи вливаємо теплу воду в склянку і додаємо сіль, цукор і дріжджі. Ретельно розмішуємо і залишаємо на десять хвилин в теплому місці, щоб дріжджі почали процес бродіння. На поверхні рідини повинна з’явитися піна.

В окрему об’ємну миску просіваємо борошно. Дріжджову рідина перемішуємо в склянці і тонкою цівкою вливаємо в просіяне борошно.

замішуємо Руками тісто, при необхідності доливаючи трохи теплої води або підсипаючи ще борошна. Викладаємо тісто на обробну дошку.

Розминаємо тісто руками на дошці, поступово підливаючи в нього рослинне масло. Кожен раз, додаючи порцію масла, вимішуємо руками до повного занурення масла в тісто. Такий заміс тіста зажадає 10-15 хвилин.

Змащуємо миску олією, укладаємо в неї приготоване тісто і ставимо в тепле місце для підйому на одну годину.

Поки тісто піднімається, займемося приготуванням начинки. Для цього сир сулугуні натираємо на крупній тертці.

У сир додаємо один білок яйця. Якщо сир недостатньо солоний, можна додати сіль додатково.

Розмішуємо сир з білком і розминаємо толкушкой для пюре. Додаємо невелику кількість води (близько 50 мл). Засипаємо половину столової ложки борошна і перемішуємо.

Збільшилася в обсязі тісто ділимо на дві рівні частини. Місіть тісто не варто, щоб не позбавити його легкості.

Якщо тісто липне, можна підсипати невелику кількість борошна. Руками або качалкою формуємо з шматка тіста коржик зразковим діаметром 25 сантиметрів. Товщина коржа повинна бути близько п’яти міліметрів. За протилежних краях коржа викладаємо сирну начинку.

Загортаємо начинку в тісто валиком, місце з’єднання защипуємо пальцями. Таким чином формуємо човник.

Духовку завчасно розігріваємо до 250 градусів. Деко застеляємо промасленим пергаментом. На пергамент акуратно укладаємо човники, щоб не порушити їх форму. Ложкою кладемо начинку в човники. Один жовток збиваємо виделкою в окремій посудині і змащуємо цією масою хачапурі. Зручно це робити за допомогою силіконової кисті. При бажанні краю випічки можна посипати додатково тертим сиром.

Ставимо деко з хачапурі в духовку на середній рівень і запікаємо протягом п’ятнадцяти хвилин. За цей час вироби піднімуться і помітно зарум’яняться.

Після закінчення зазначеного часу хачапурі дістаємо і ложкою робимо невелике поглиблення по центру сирної начинки. Викладаємо в поглиблення жовток. Якщо не хочете подавати на стіл хачапурі з сирим жовтком, можна знову відправити випічку в духовку на пару хвилин, щоб жовток схопився.

Готові хачапурі дістаємо з духовки і розкладаємо по начинці шматочки м’якого вершкового масла.

Подаємо до столу відразу ж, поки хачапурі гарячі і соковиті. Краї випічки відриваємо і вмочаємо в сирну начинку з жовтками і вершковим маслом.

Приємного апетиту!

Хачапурі Хачапурі з дріжджового тіста з сиром в духовці Хачапурі з сиром Хачапурі з сулугуні Хачапурі по-аджарськи Хачапурі човник з яйцем