У загальному і цілому, будь-який рецепт приготування хліба в хлібопічці дуже простий: відміряємо потрібні компоненти, кладемо їх у чашу, встановлюємо її в прилад, закриваємо кришку і чекаємо три години. Складність, мабуть, лише в необхідності очікування і в пошуку інгредієнтів, якщо зважилися на який-небудь цікавий рецепт. Цей хліб – один з найпростіших, пшеничний, з мінімальним набором продуктів. Його родзинка – кунжутною посипання: вона дає приємний смаковий акцент і задає хлібу «настрій». Така випічка ідеально підійде і до кави на сніданок, і на обід до супу.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Вода – 200 мл
- Борошно пшеничне – 350 гр.
- Масло рослинне – 0,5 ст. л.
- Сухі дріжджі – 1 ч. л.
- Сіль велика – 1 ч. л.
- Цукор-пісок – 0,5 ст. л.
- Кунжут – за смаком
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування хліба на 500 грам в хлібопічці Мулинекс? Відміряємо потрібну кількість води, підігріваємо до теплої температури і вливаємо в чашу.
Додаємо рослинне масло. Пшеничне борошно вищого сорту просіваємо через сито і висипаємо поверх води з маслом.
Далі в різні частини чаші висипаємо сіль, цукровий пісок і сухі дріжджі. «Ручна робота» по приготуванню хліба закінчена, інше зробить хлібопічка.
Ставимо чашу в прилад, виставляємо вагу 500 грам, вибираємо програму випічки білого хліба і задаємо середню скоринку. Хлібопічка визначає час випічки, яке повинно бути орієнтовно три години. Після того, як буде натиснута кнопка «Старт», розпочнеться заміс тіста. Можна спостерігати, як маса спочатку буде трохи рідкої.
По мірі замішування тісто стає «тіло», стає густішим, проявляється робота глютену.
Коли хлібопічка подасть перший сигнал, це буде означати, що етап замісу закінчено. Відразу відкриваємо кришку, злегка вирівнюємо тісто і посипаємо його кунжутним насінням. Закриваємо кришку.
Далі йде процес розстойки, а потім випічки хліба. Більше відкривати хлібопічку не можна – це порушить структуру та вид виробу. Після закінчення часу випічки прилад знову подасть сигнал – хліб готовий.
Дістаємо чашу з хлібом і обережно перевертаємо, щоб витягти його. Гарячу хлібину кладемо на решітку для охолодження. Якщо покласти хліб на стіл або дошку, то плоска поверхня забезпечить виділення конденсату – скоринка стане вологою.
Нарізати хліб рекомендуємо після остигання, коли м’якуш стане більш стійким.
Приємного апетиту!
Хліб в хлібопічці Хліб в хлібопічці Мулинекс Хліб в хлібопічці на 750 грам Хліб в хлібопічці на 900 грам Хліб на воді в хлібопічці Хліб на сухих дріжджах в хлібопічці