Хороший урожай слив в своєму саду – це відмінний привід сповна заготовити їх на зиму. Варіантів їх заготівлі величезна безліч, але ми зупинимося на самому простому і швидкому – компоті. Ми додамо в банку велику кількість злив, щоб напій вийшов насиченим і ароматним. Готові сливи з компоту ми будемо використовувати в якості начинки в домашню випічку. Тобто, засукавши баночку компоту, ми отримуємо 2 в 1: смачний напій і начинку – дуже зручно та вигідно!


Інгредієнти: на 3 л.

  • Слива синя – 1,5 кг
  • Цукор-пісок – 250 гр.
  • Вода – 1,5 л.

Процес приготування:

Готувати компот із слив без стерилізації на зиму просто! Сливи ретельно перебираємо і відбираємо тверді стиглі плоди. Видаляємо плодоніжки і промиваємо сливи в теплій проточній воді. Потім викладаємо їх на кухонний рушник і залишаємо на 10-15 хвилин, щоб вони обсохнули від води.

У кожній зливі за допомогою зубочистки робимо кілька проколів – компот від цього стане більш насиченим, так як сливи краще віддадуть свій сік. Викладаємо підготовлені сливи в попередньо простерилізовані банки. Ми використовуємо для компоту багато слив, так компот виходить насиченим і концентровані, а також після відкупорювання банки ми використовуємо сливи для приготування домашньої випічки.

Воду для компоту наливаємо в каструлю і ставимо на вогонь. Для однієї банки використовуємо приблизно 1,5 літра. Однак кількість води залежить від кількості злив в банку. Непотрібну воду потім можна буде вилити. Доводимо воду до кипіння і наливаємо в банку зі сливами, робимо це поступово, кожну хвилину-півтори заповнюючи банку окропом лише на третину. Таким чином, банку зі сливами буде нагріватися поступово, і ми уникнемо різкого перепаду температур. Залишаємо сливи бланшироваться в окропі протягом 15-20 хвилин.

Через деякий час на банку надягаємо спеціальну насадку, за допомогою прихватов або кухонного рушника піднімаємо банку і зливаємо воду назад в каструлю. Знову ставимо на вогонь і доводимо до кипіння і повторюємо процедуру ще раз – знову заливаємо сливи окропом і залишаємо на 15-20 хвилин, після чого рідину зливаємо в каструлю і доводимо її до кипіння.

В банку додаємо цукор і наливаємо окріп до самого горлечка банки. Прокип’яченої кришкою щільно укупориваем банку з компотом, перевертаємо її догори дном і перевіряємо на герметичність.

Закутуємо банку з компотом теплим пледом і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. Потім готовий компот прибираємо на зберігання в темне прохолодне місце.

Компот із слив Компот із слив без стерилізації Компот із слив на 1 літрову банку Компот із слив на 3 літрову банку Компоти Сливи на зиму