Заготівля вишні на зиму компотом менш трудомістка, ніж варіння варення, та й до того ж в неї додається трохи цукру, що для організму більш корисно. Однолітрові баночки з компотом не займають багато місця, їх зручно зберігати, тому багато господинь використовують тільки таку тару. Готуємо вишневий компот на зиму без стерилізації і з одноразової заливкою. Вишня – ягода не примхлива, і компот з неї добре зберігається тривалий час.
Інгредієнти: на 3 л.
- Вишня – 600 гр.
- Цукор-пісок – 210 гр.
- Вода – 2 л
Процес приготування:
Готувати компот з вишні з кісточками без стерилізації на 1 літр на зиму легко! Банки для компоту заздалегідь добре промийте з харчовою содою і перед приготуванням стерилізуйте вашим звичайним способом.
Вишню треба переробляти в день збору, так як вона швидко прокисає, і компот може не вийти. Спочатку її переберіть, видаліть всі зіпсовані ягоди і відокремте їх від плодоніжок.
Потім вишню ретельно промийте холодною водою і видаліть зайву вологу рушником.
Підготовлену вишню розкладіть в стерильні баночки, заповнюючи їх на 1/3 об’єму або трохи більше. Відміряйте розраховане кількість цукрового піску.
В кожну баночку з вишнею насипте по 70 г цукру, що становить третю частину звичайного склянки.
В окремій каструлі закип’ятіть чисту питну або джерельну воду.
Потім обережно залийте окропом ягоди вишні в баночках, заповнюючи їх водою до верху горлечка.
Потім баночки відразу герметично закупорьте прокип’яченими кришками. Кожну загорнену баночку кілька разів в руках збовтайте, щоб цукор повністю розчинився.
Баночки поставте на кришки і на ніч укрийте теплою ковдрою.
Компот з вишні з кісточками без стерилізації, приготований в літрових банках і по простому рецептом, готовий. Перенесіть його на зберігання в темне прохолодне місце.
Вдалих і смачних заготовок!