Фарш для котлет можна використовувати як магазинний, так і домашній. Звичайно, тільки у випадку власноручного приготування фаршу можна бути абсолютно впевненим у його якості і точно знати склад. В якості сировини краще використовувати не тільки грудку, але і стегна (у співвідношенні один до одного) – так котлетна маса вийде соковитіше. А самі котлети будемо готувати в духовці, з підливою. Вони виходять дуже ніжними та смачними.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Курячий фарш – 500 гр.
  • Цибуля ріпчаста – 2 головки
  • Морква – 1 шт.
  • Часник – 3 зуб.
  • Молоко коров’яче – 120 мл
  • Білий хліб – 90 гр.
  • Масло рослинне – 2 ст. л.
  • Бульйон з овочів або Бульйон з курки – 1 л
  • Сухарі панірувальні – 1 ст.
  • Сіль – за смаком
  • Перець чорний мелений – за смаком

Процес приготування:

Як почати готувати курячі котлети з підливою в духовці? Перед приготуванням безпосередньо котлет займемося підливою. Для цього ріпчасту цибулю (1 шт) очищаємо від лушпиння, промиваємо та нарізаємо тонкими півкільцями. Моркву миємо, очищаємо від верхньої шкірки і натираємо на крупній тертці.

Деко або форму, в якій будемо запікати котлети, змащуємо рослинним маслом. Висипаємо подрібнені цибулю з морквою і розподіляємо їх по всьому периметру. Ставимо форму з овочевою заготівлею в попередньо розігріту до 150 градусів духовку на середній рівень. Запікаємо протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин. Овочі повинні розігрітися і добре розм’якнути.

Поки овочі для підливи запікаються, займемося котлетами. Білий хліб подрібнюємо на невеликі шматочки і заливаємо молоком в невеликій мисці. Залишилася цибулину і часникові зубки очищаємо від лушпиння, промиваємо, нарізаємо шматками і кладемо в миску з хлібом. Заглибним блендером пробиваємо всі інгредієнти до отримання густої однорідної маси. Змішуємо отриману суміш з курячим фаршем, додати за смаком сіль і чорний мелений перець. Руками, змоченими в прохолодній воді, формуємо котлети і відразу обвалюємо їх у панірувальних сухарях. Дістаємо з духовки форму з овочами і укладаємо поверх підготовлені котлети. Знову ставимо форму в духовку. Температуру збільшуємо до 200 градусів. Запікаємо протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин, поки котлети не підрум’яняться.

Після закінчення зазначеного часу дістаємо форму, вливаємо в неї бульйон (важливо заповнити форму рідиною до двох третин висоти котлет). Повертаємо котлети в духову шафу і продовжуємо запікати їх ще тридцять-тридцять п’ять хвилин. За цей час частина бульйону випарується, і сформується рідка підлива. Гаряче блюдо дістаємо з духовки і відразу подаємо на стіл. Як гарнір ідеально підходить картопляне пюре.

Приємного апетиту!

Котлети Курячі котлети без панірувальних сухарів Курячі котлети без цибулі Курячі котлети з морквою Курячі котлети з овочами Курячі котлети з підливою в духовці ПП курячі котлети