Якщо вам потрібно компактно розташувати свої закачування, то зверніть увагу на цей рецепт. Ви зможете поставити літрові банки з заготовками в будь-якій частині свого будинку. Вам точно не доведеться шукати спеціальне місце і викидати речі, які раніше там стояли.


Інгредієнти: на 5 арк.

  • Кавун – 3 кг
  • Перець чорний горошок – за смаком
  • Оцет столовий 9% – 4 ч. л.
  • Цукор-пісок – 2 ст. л.
  • Сіль – 1 ст. л.
  • Вода – 6 л.
  • Лимонна кислота – 2 ч. л.
  • Лавровий лист – за смаком

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування маринованих арбузов в літрових банках на зиму? Кількості інгредієнтів у даному рецепті вам вистачить на 4 літрові банки. Приготування закаток почнемо з обробки нашій ягоди. Покладіть кавун в раковину і включіть теплу або гарячу воду. Добре промийте його з милом. Бажано зробити це кілька разів. Потім покладіть кавун на звичайний кухонний рушник або на кілька паперових рушників, які вберуть в себе всю зайву вологу.

Коли кавун повністю висохне, розріжте його на невеликі шматочки. Слідкуйте за тим, щоб вони вільно проходили в банку. За бажанням ви можете повністю прибрати шкірку кавуна або очистити тільки її зелену частину. Відкладіть готові кавунові часточки в бік.

Тепер нам необхідно простерилізувати всі банки. Спочатку добре промийте їх, використовуючи для цього харчову соду або господарське мило, яке точно знайдеться на вашій кухні. Подальший спосіб стерилізації ви можете вибрати самостійно. У цьому рецепті ми будемо проводити її за допомогою мікрохвильової печі. Залийте в банку холодну воду. Її висота повинна становити приблизно 3 сантиметри. Поставте банку в мікрохвильову піч на 5 хвилин. Після цього дістаньте банку, злийте воду і поставте її на рушник, який потрібно заздалегідь розташувати на кухонному столі. Кришки покладіть в невелику тарілку і залийте водою. Поставте їх у мікрохвильовку також на п’ять хвилин. Коли час вийде, злийте воду і покладіть кришки поряд з банками.

Наповніть сухі літрові банки кавуновими часточками. Розташуйте їх дуже акуратно і компактно, щоб у банку помістилося як можна більше шматочків. Налийте в каструлю холодну воду. Поставте посуд на великий вогонь. Коли вода почне кипіти, зніміть каструлю з плити і залийте скибочки кавуна окропом. Накрийте банку кришкою і дозвольте кавунам настоятися протягом 15 хвилин.

Коли час вийде, злийте воду назад в каструлю. Бажано використовувати для даного процесу кришку з отворами. Так ви зробите це максимально акуратно. Поставте посуд назад на вогонь. Коли вода почне кипіти, додайте цукровий пісок. Добре розмішайте розчин, щоб кристали швидко розчинилися. Потім насипте в воду сіль. Ще раз перемішайте отриманий розсіл. Останнім інгредієнтом додайте лимонну кислоту. Вона не дозволить вашим заготівлях зіпсуватися, тому ви можете бути впевнені, що кавуни зможуть дотриматися до самої зими.

Додайте в банки з кавунами кілька горошків чорного перцю, лавровий лист і чайну ложку оцту. Залийте часточки готовим розсолом. Акуратно закрутіть кришку. Слідкуйте за тим, щоб на поверхні банок не з’являлося жодних ушкоджень. Поставте банки на кухонний рушник, попередньо обернувши їх. Ви можете загорнути їх у плед або невелике ковдру. Коли банки повністю охолонуть, перенесіть їх в прохолодне і темне місце.

Кавуни на зиму готові. Завдяки компактності літрових банок, ви зможете помістити загортання в будь-якому місці свого будинку. Таке блюдо стане відмінним десертом на обідньому столі. Настав час спробувати результат своїх праць!

Кавун без стерилізації в банках на зиму Кавун з лимонною кислотою в банках на зиму Кавун з оцтом в банках на зиму Консервований кавун в банках на зиму Маринований кавун без стерилізації в банках на зиму Маринований кавун в банках на зиму Як засолити кавун шматочками в банку на зиму