Традиційно випікають паски з застосуванням свіжих дріжджів, але не менш пишна і ніжна випічка виходить при замішуванні олександрійського тесту на сухих дріжджах. Сухі дріжджі бувають 2 видів: активовані «Саф-Левюр» швидкодіючі «Саф-Момент». Вони відрізняються як за складом, так і за зовнішнім виглядом і по-різному додаються в тісто. Кількість таких дріжджів потрібно класти в борошно згідно інструкції на упаковці, адже збільшення їх не прискорює підхід тесту, а надає неприємного присмаку. Тісто замішується так само, як і класичне олександрійське.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Борошно – 800 гр.
- Молоко пряжене – 250 мл
- Яйце – 2 шт.
- Яєчний жовток – 2 шт.
- Масло вершкове – 125 гр.
- Сухі дріжджі – 11 гр.
- Цукор-пісок – 250 гр.
- Ванільний цукор – 1 пакет
- Ізюм – 100 гр.
- Сіль – 1 щіпка
Процес приготування:
Приступимо до готування Олександрійського тесту на топленому молоці і сухих дріжджах для паски. Пряжене молоко трохи підігрійте, перелийте в окрему мисочку і насипте до нього розраховану кількість сухих дріжджів. Потім все розмішайте, щоб дріжджі розчинилися.
В іншу миску розбийте два курячих яйця і додайте до них два жовтки (білки залиште для глазурі). Потім до яєць насипте цукор і вручну або за допомогою міксера збийте їх, щоб цукор повністю розчинився.
Збиті з цукром яйця перелийте до дріжджовий суміші.
Шматочок вершкового масла будь-яким способом розтопіть і потім остудіть, щоб не було гарячим.
Масло перелийте до основної суміші і добре перемішайте. Це буде опарою для тіста. Посуд з опарою прикрийте шматочком харчової плівки і залиште на 10-12 годин при домашньої температурі. Якщо потрібно прискорити підйом опари, помістіть її на пару годин в тепле місце, наприклад в нагріту духовку.
За цей час дріжджі почнуть працювати, але так як опара без борошна, то виглядати вона буде незвично. Родзинки для тесту заздалегідь замочіть, промийте і потім обсушіть серветкою.
Після закінчення часу бродіння опари, насипте до неї просіяне на сито борошно і замісіть тісто. Додавайте борошно порційно і руки змастіть рослинною олією, адже тісто має бути м’яким, липучим і тільки не крутим, тому трохи борошна може залишитися. У тісто покладіть підготовлений родзинки і насипте сіль з ванільним цукром.
Замішане тісто прикрийте рушником і поставте на 1,5 години в тепле місце (можна знову поставити в нагріту до 130°С і потім вимкнену духовку) для підйому. Сухі дріжджі добре піднімають тісто навіть при звичайній домашньої температурі.
Підійшло олександрійське тісто рукою обімніть і, розділивши на шматочки, розкладіть у підготовлені паперові формочки. Тесту потрібен ще 1 годину для расстойки. Потім можете випікати паски.
Вдалою і смачної випічки!
Олександрійське тісто для пасок Олександрійське тісто на топленому молоці для пасок Тісто в домашніх умовах Тісто для пасок