Пісне дріжджове тісто, яке загалом універсально, і може бути використане не тільки для випічки пиріжків. Замішувати тісто будемо опарним методом. Після остаточної розстойки маса виходить пластичною і дуже зручною в роботі. Готові пиріжки з такого тіста – дуже м’які, «пухнасті». Особливо це помітно, якщо спекти пиріжки в духовці, а не приготувати у фритюрі. За смаком тісто виходить з легкої солодкої ноткою, яка, загалом, ненав’язлива і цілком нейтральна, тому начинка може бути абсолютно будь-яка.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Для опари: –
- Борошно – 250 гр.
- Вода – 280 мл
- Свіжі дріжджі – 20 гр.
- Цукор-пісок – 60 гр.
- Для тіста: –
- Масло рослинне – 100 мл
- Сіль – 0.5 ч. л.
- Борошно – 250 гр.
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування пісного дріжджового тіста для пиріжків як пух? Готуємо опару. У миску вливаємо вказану кількість води. Вона повинна бути теплою – приблизно тридцять шість-сорок градусів. Всипаємо в неї чайну ложку цукрового піску із загальної кількості і кладемо дріжджі. Якщо у вас сухі дріжджі, то використовуємо 7 грам – еквівалент вказаною кількістю свіжих дріжджів. Гарненько розмішуємо всі разом віночком, поки дріжджі не розчиняться, а цукровий крупники не зникнуть. Отриману рідину залишаємо в теплому місці на десять-п’ятнадцять хвилин, поки не з’явиться пінна шапка на поверхні. Потім цю рідину додаємо залишився цукровий пісок, перемішуємо і додаємо борошно для опари. Змішуємо всі разом до однорідності, накриваємо рушником або затягуємо харчовою плівкою. Прибираємо в тепле місце на сорок-п’ятдесят хвилин. Опара повинна збільшитися в два рази.
Після расстойки вливаємо в опару рослинне масло без запаху, додаємо сіль, перемішуємо. Просіваємо борошно для тіста, перемішуємо і переходимо на роботу руками. Вимішуємо тісто приблизно десять хвилин – вона має добре сформуватися і перестати липнути до рук. Скачуємо замішане тісто в гладкий кулю, поміщаємо його в змащену олією миску і затягуємо харчовою плівкою. Прибираємо в тепле місце на годину для підйому.
За цей час маса збільшиться вдвічі, обминаємо її руками, знову затягнемо плівкою і залишаємо для повторного підйому – також знадобиться приблизно одну годину.
Після закінчення зазначеного часу повторюємо процедуру: обминаємо тісто, закриваємо плівкою і ставимо на расстойку ще на одну годину. Завдяки багатоетапної расстойке тісто і виходить таким ніжним і повітряним, як пух.
тісто готове до використання. Викладаємо його на стіл, присипаний борошном, і розрізаємо на шматочки для формування пиріжків. Начинка підійде як солодка, так і солона. Пиріжки можна як у духовці випікати, так і смажити в олії.
Смачного!