Груша – соковитий та смачний фрукт, що володіє масою корисних властивостей і містить велику кількість вітамінів. Грушу заготовляють на зиму у вигляді варення, компоту, варення. Для приготування прозорого варення бурштинового кольору необхідно вибирати тверді сорти груш, щоб в процесі термічної обробки вони зберегли свою форму. Невелика кількість лимонної цедри додасть варенню приємний цитрусовий аромат, а лимонна кислота – легку кислинку, щоб варення не було нудотно солодким.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Груша – 1 кг
- Цукор-пісок – 800 гр.
- Вода – 2 склянки
- Лимон – 1 шт.
- Лимонна кислота – на кінчику ножа
Процес приготування:
Готувати прозоре варення з груш часточками на зиму просто! Для того щоб варення вийшло часточками в прозорому сиропі, ми вибрали твердий сорт груш. Промиваємо під проточною водою, викладаємо на кухонний рушник і даємо їм обсохнути від води 15-20 хвилин. Потім груші розрізаємо навпіл, видаляємо серцевину і плодоніжки. Нарізаємо груші на часточки середнього розміру.
В каструлю з товстим дном насипаємо цукор і додаємо воду.
Каструлю ставимо на середній вогонь і, помішуючи, доводимо сироп до кипіння. Потім зменшуємо вогонь і варимо сироп до повного розчинення цукру.
У готовий сироп викладаємо нарізані груші, перемішуємо і варимо варення 110-120 хвилин, періодично помішуючи його, щоб варення не пригорає до дна каструлі.
Лимон промиваємо, потім ошпарюємо окропом. Обсушуємо рушником і на дрібній тертці акуратно знімаємо лимонну цедру.
наприкінці варіння варення додаємо лимонну цедру і лимонну кислоту, перемішуємо, проварюємо 2-3 хвилини і знімаємо з вогню.
Готове гаряче варення розкладаємо по попередньо простерилизованным банкам, укупориваем прокип’яченими кришками і перевертаємо банки догори дном. Залишаємо варення до повного охолодження при кімнатній температурі, після чого прибираємо його на зберігання в темне прохолодне місце. Трохи варення ми залишили для дегустації, приємного чаювання!
Варення з груш з лимонною кислотою Варення з груш на зиму Варенье