Рогалики з повидлом на кефірі з дріжджами: м’які, повітряні, рум’яні і ароматні – ідеальні до домашнього чаювання. Тісто для них дріжджове, з використанням кефіру – ось секрет «пухнастою» текстури м’якушки. Для начинки можна брати будь-яке повидло, головне, щоб воно було густе і сильно не розтікалося при випічці. До речі, загортати рогалики будемо закритим способом, при якому ризик пригорання начинки мінімальний. Виглядає така випічка дуже апетитно і привабливо!


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Кефір – 250 – 280 гр.
  • Яйце – 1 шт.
  • Цукор-пісок – 80 гр.
  • Сіль – 0.5 ч. л.
  • Масло вершкове – 50 гр.
  • Сухі дріжджі – 1 ч. л.
  • Борошно пшеничне – 500 гр.
  • Повидло (для начинки) – за смаком
  • Яєчний жовток для змазування
  • Мак – для посипання
  • Кунжут для посипання
  • Масло рослинне – для змазування

Процес приготування:

Готувати рогалики з повидлом на кефірі з дріжджами легко! Готуємо продукти для тіста. Кефір підігріваємо на плиті або в мікрохвильовій печі до теплого стану. Борошно просіваємо через дрібне сито. Вершкове масло розтоплюємо до рідкого стану і даємо охолонути до кімнатної температури.

Поміщаємо теплий кефір в миску, додаємо в нього цукровий пісок, розмішуємо до розчинення. Далі додаємо сухі дріжджі і перемішуємо до зникнення гранул.

До кефірно-дріжджовий суміші розбиваємо яйце і вливаємо розтоплене вершкове масло. Збовтуємо всі разом віночком до однорідності.

В отриману рідку масу висипаємо просіяне борошно і сіль. Замішуємо тісто спочатку ложкою, а потім переходимо на роботу руками. Можливо, борошна потрібно трохи більше або менше, ніж зазначено в рецепті. Це залежить від характеристик конкретної борошна та її вологості. Важливо отримати м’яке, але пружне тісто, яке добре тримає форму.

Перекладаємо замішане тісто на присипану борошном поверхню і вимішуємо його руками кілька хвилин, поки воно не стане повністю гладким.

Скачуємо масу в кулю і покласти його в миску, яку затягуємо харчовою плівкою або покриваємо рушником. Ставимо тісто в тепле місце для вистоювання на півтора-два години. Обсяг тесту повинен збільшитися в два рази.

Після закінчення зазначеного часу тісто викладаємо на робочу поверхню, злегка присипану борошном, і розбираємо на невеликі рівні шматочки (орієнтовний розмір порцій тіста – трохи більше, ніж волоський горіх).

Кожен шматочок тіста скачуємо в кулю і розкочуємо качалкою в тонкий пласт довгастої овальної форми.

На один з країв овалу кладемо трохи повидла і накриваємо цим же караємо, як показано на фото. Притискаємо пальцями сформовану подушечку, щоб начинка не витікала. Залишився край тіста надрізаємо смужками, не зачіпаючи частина з повидлом. Згортаємо рулет, обертаючи «подушечку» з начинкою смужками тіста. Трохи згинаємо отриману заготовку в півколо – виходить рогалик.

Деко змащуємо олією або застеляємо промасленим пергаментом.

Викладаємо на нього сформовані укласти на відстані один від одного – при випічці вироби збільшаться в об’ємі.

Жовток кладемо в невелику ємність і гарненько збовтуємо виделкою до однорідності.

З допомогою силіконової пензлика змащуємо рідким жовтком поверхню кожного рогалики і посипаємо зверху маком та кунжутом – разом або окремо.

Духовку розігріваємо до 190 градусів. Деко з рогаликами ставимо вже в гарячу духовку на середній рівень. Випікаємо протягом двадцяти п’яти – тридцяти хвилин до золотистого рум’янцю. Готові рогалики дістаємо з духовки, знімаємо з дека і перекладаємо на тарілку. Випічка смачна як у теплом, так і в охолодженому вигляді.

Приємного апетиту!

Рогалики