Хочемо вам запропонувати рецепт чудового салату із зелених помідорів на зиму. Тим більше, дуже часто виходить так, що до кінця дачного сезону не всі помідори встигають визріти, на кущах залишаються зелені, які ми знімаємо, щоб вони дозрівали на сонечку. У ньому є все розмаїття овочів, завдяки чому салат виходить дуже смачний, а вдале доповнення салату майонезом і томатною пастою роблять смак салату більш насиченим і пікантним.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Помідори зелені – 3 кг
  • Цибуля ріпчаста – 1 кг
  • Болгарський перець солодкий – 1 кг
  • Морква – 0.5 – 1 кг
  • Масло рослинне – 250 мл
  • Часник – 25 зуб.
  • Перець чилі – 1 шт.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Цукор-пісок – 250 гр.
  • Майонез – 250 гр.
  • Томатна паста – 250 гр.
  • Оцтова есенція – 2 ч. л.

Процес приготування:

Почнемо готувати салат із зелених помідорів з майонезом на зиму. Для приготування салату вибираємо міцні зелені помідори. Замочуємо їх у холодній проточній воді і залишаємо на 10-15 хвилин.

Ріпчаста цибуля в процесі чищення найкраще опускати в ємність з холодною водою, щоб він не дратував очі. Після того, як весь цибулю очистити, нарізаємо його дрібними кубиками.

Відправляємо цибулю в розігріту ємність з рослинним маслом, обсмажуємо до золотистого кольору і знімаємо з вогню, викладаємо у велику салатницю.

Моркву очищаємо від шкірки, промиваємо і натираємо на крупній тертці або подрібнюємо на кухонному комбайні.

Болгарський перець промиваємо, видаляємо плодоніжки, очищаємо від насіння і нарізаємо невеликими шматочками. Краще всього використовувати перець червоного або жовтого кольору – на смак це ніяк не вплине, від цього залежить тільки підсумковий колір салату. З яскравими овочами він буде більш насичений.

Помідори промиваємо та нарізаємо невеликими шматочками.

В окремій ємності пасеруємо на рослинній олії терту моркву і викладаємо її до смаженій луку в салатницю.

Нарізаний болгарський перець також трохи обсмажуємо на рослинній олії і викладаємо пасеровані овочі.

В каструлю до овочів викладаємо нарізані помідори, додаємо цукор, сіль і майонез. Перемішуємо овочі дерев’яною ложкою і ставимо на середній вогонь. Вміст каструлі доводимо до кипіння й тушкуємо 10 хвилин.

Потім у каструлю додаємо томатну пасту і оцтову есенцію, добре перемішуємо і залишаємо гаситися під кришкою 40-45 хвилин. При цьому не забуваємо часто помішувати овочі і дивитися, щоб вони не перетушились. Помідори повинні бути трохи твердуватими.

За час поки гаситься салат необхідно підготувати банки: на дану кількість продуктів знадобитися приблизно 9 банок по 700 мл Банки добре промиваємо питною содою, стерилізуємо над парою або в духовій шафі.

Подрібнюємо часник за допомогою преса або чоппера, гострий перець промиваємо, розрізаємо навпіл, видаляємо насіння і нарізаємо перець тонкими півкільцями.

В кінці варіння додаємо в салат часник і гострий перець, добре перемішуємо дерев’яною помилковою, даємо салату покипіти 2-3 хвилини і знімаємо його з вогню.

Гарячий салат розкладаємо по стерилізованим банкам, закатуємо прокип’яченими кришками і перевертаємо банки догори дном. Залишаємо банки до повного охолодження при кімнатній температурі, після чого прибираємо банки в льох.

Гострі салати на зиму Овочеві салати на зиму Різані помідори з цибулею на зиму Салат з помідорів без стерилізації на зиму Салат з помідорів з олією на зиму Салати без кабачків на зиму