Мабуть, найпростіший спосіб приготування підберезників – це звичайне обсмажування з додаванням цибулі і сметани. При такому методі гриби набувають додаткові смакові відтінки і виходять неймовірно смачними і соковитими. Клопоту на кухні при цьому – мінімум. В якості супроводу можна подати відварну картоплю і доповнити порцію свіжої рубаною зеленню.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Підберезники відварені – 500 гр.
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • Сіль – за смаком
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Сметана 20% – 3 ст. л.
  • Масло рослинне – для смаження
  • Зелень – за смаком

Процес приготування:

Підберезники очищаємо від сміття та забруднень. Якщо є частини з дефектами, їх вирізаємо. Підготовлені гриби ретельно промиваємо проточною водою. Нарізаємо підберезники на частини довільної форми. Поміщаємо шматочки грибів в каструлю, заливаємо холодною водою, додаємо трохи солі. Доводимо воду до кипіння і варимо гриби з моменту закипання протягом двадцяти хвилин. Піну при варінні знімаємо, кипіння підтримуємо повільне, неактивний. Відварені підберезники відкидаємо на друшляк і промиваємо струменем проточної води. Після промивання даємо залишкової воді максимально стекти.

Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння і нарізаємо дрібними кубиками або тонкими півкільцями. У сковороді розігріваємо рослинне масло і опускаємо в нього підготовлені ріпчасту цибулю. Обсмажуємо його до легкого рум’янцю, після чого додаємо відварені підберезники і перемішуємо. Посипаємо гриби сіллю і чорним меленим перцем за смаком. Смажимо без кришки при періодичному помішуванні на середній температурі протягом двадцяти хвилин.

Після закінчення зазначеного часу додаємо до підберезникам сметану, перемішуємо і продовжуємо тушкувати на низькій температурі ще п’ятнадцять хвилин. Не забуваємо помішувати, оскільки маса легко пригорає.

Готові підберезники зі сметаною розкладаємо по порційних тарілках і посипаємо подрібненою зеленню. Як гарнір ідеально підходить відварну молоду картоплю.

Приємного апетиту!

Новости