Якщо ви хочете урізноманітнити звичні страви та надати їм незвичайний смак, вам варто до кінця дочитати цей рецепт. Такий соус відрізняється не тільки своїм приємним смаком, а й корисними речовинами, що містяться в натуральних продуктах, які ви використовуєте.


Інгредієнти: на 0.4 л.

  • Цукор-пісок – 300 гр.
  • Смородина червона – 450 гр.
  • Сіль – за смаком
  • Імбир – 1 ч. л.
  • Перець чорний мелений – 1 ч.л.
  • Перець червоний мелений – 0,5 ч. л.
  • Кориця – 1 ч. л.
  • Часник – 3 зуб.

Процес приготування:

Готувати соус з червоної смородини до м’яса без оцту на зиму легко! Для початку ми обробляємо червону смородину. Переберіть ягоди, видаляючи всі зіпсовані плоди. Щоб заощадити свій час і прибрати все сміття з ягід, пересипте смородину в ємність і залийте її водою. На поверхню відразу спливуть різні листочки і шматочки гілочок. Видалити їх можна за допомогою шматочка чистої тканини. Після цього поміняйте воду і залиште в ній ягоди на 30 хвилин. Коли час вийде, промийте ягоди кілька разів. Пересипте їх у друшляк. Залиште в ньому ягоди. Так зі смородини стече основна частина рідини. Розстеліть на столі рушник. Розташуйте на ньому ягоди.

Коли ягоди висохнуть, перетріть смородину. Це можна зробити вручну з допомогою товкачика. Ви також можете скористатися блендером або м’ясорубкою, щоб заощадити свій час. Перекладіть вийшло ягідне пюре в каструлю і поставте на вогонь. Дочекайтеся, коли маса почне трохи булькати. Додайте до неї першу порцію цукру і добре розмішайте. Слідкуйте за тим, щоб ягідна маса не почала кипіти. Якщо ж таке станеться, вам доведеться викинути продукт і почати приготування заново. Коли весь цукор буде доданий, засипте в каструлю спеції: трохи солі, подрібненого імбиру, чорного меленого перцю чилі і корицю. Ретельно перемішайте соус.

Очистіть від лушпиння часник. Для соусу нам знадобиться лише 3 зубчики. Дрібно наріжте його за допомогою ножа. Ви також можете пропустити часник через прес. Додайте до соусу. Перемішайте ягоди і продовжуйте варити їх на невеликому вогні протягом 10-15 хвилин. В результаті соус повинен трохи загуснути. Коли час вийде, приберіть каструлю з вогню. Більше варити соус не потрібно, так як із-за цього можуть загубитися його корисні властивості.

Приступаємо до стерилізації банок. Для початку промийте їх у теплій воді. Для цього використовувати харчову соду або звичайний миючий засіб. Налийте в невелику каструлю холодної води. Поставте її на плиту. Коли вода закипить, обшпарте окропом банки і кришки. Подальшу стерилізацію будемо проводити за допомогою пари. Для цього ви можете використовувати чайник або каструлю. Вам необхідно розташувати банку таким чином, щоб її наповнював пар. Залиште її в такому положенні приблизно на 2-3 хвилини. Після цього поставте банку на рушник, який потрібно заздалегідь розстелити на столі.

Перед тим, як наповнити банки соусом, процідіть його. Так він вийде більш однорідним і менш густим. Розподіліть соус по банкам. Закрутіть кришку. Переверніть банки і поставте їх на рушник. У такому положенні кришка буде піддаватися додатковій термічній обробці. Коли банки повністю охолонуть, перенесіть їх в прохолодне місце. Наприклад, у холодильник. Зберігати соус потрібно в цьому ж місці.

Такий соус ідеально підійде до будь-якого виду м’яса. Він відмінно гідний до зими і порадує вас в холодну погоду. На його приготування ви витратите трохи більше години, зате в результаті ви отримаєте цікавий кисло-солодкий смак. Приступайте до приготування!

Соус з червоної смородини Соус з червоної смородини до м'яса Червона смородина на зиму