Лісову суницю можна вважати близькою родичкою суниці. Ці ягоди схожі, однак лісова полуниця відрізняється великим розміром, формою чашолистка, а також більш тонким смаком і ароматом. Варення з неї виходить ніжне, ароматне, в ньому немає тієї гірчинки, яка властива для заготовок з суниці. Часу на очищення ягід від чашолистка потрібно чимало, оскільки зелень досить щільно прилягає до полуниці. Що ж, залучаємо до процесу помічників, адже результат того вартий.
Інгредієнти: на 1 л.
- Полуниця лісова – 1 кг
- Цукор-пісок – 900 гр.
- Вода – 2 склянки
Процес приготування:
Почнемо готувати варення з суниці лісової. Для заготівлі варення годяться тільки якісні ягоди. Примірники з ушкодженнями, підгнилі або пересохлі ягоди слід без жалю викинути, оскільки вони можуть зіпсувати смак готового варення. Відібрані ягоди разом з чашолистками поміщаємо порціями в друшляк і промиваємо під струменем проточної води. Промивати потрібно ретельно, оскільки полуниця зазвичай покрита шаром невидимої пилу і добре «тримає» її за рахунок шорсткої поверхні.
Промитим ягід лісової полуниці даємо трохи обсохнути і очищаємо від кожну чашолистка.
Очищену полуницю поміщаємо в посуд для варіння варення.
Висипаємо поверх ягід цукровий пісок в зазначеній кількості і акуратно перемішуємо, щоб не роздавити ягоди. Даємо полуниці з цукром постояти близько години, щоб виділилося невелику кількість соку.
Після закінчення зазначеного часу вливаємо воду до ягід і ставимо ємність на плиту.
Доводимо варення до кипіння, даємо активно покипіти протягом десяти хвилин і температуру плити знижуємо до мінімальної. Знімаємо піну, яка утворилася. При кипінні низької інтенсивності уварюємо варення орієнтовно протягом сорока-п’ятдесяти хвилин.
Готове гаряче варення фасуємо за сухим простерилизованным банкам і закриваємо сухими стерильними кришками. Банкам з варенням даємо повністю охолонути і прибираємо їх в прохолодне і темне місце для зберігання.
Приємного апетиту!
Варення Варення з лісової полуниці Варення з полуниці Заготовки з полуниць на зиму Полуниця на зиму