Це варення має насичений колір і володіє збалансованим смаком. Кислинка вишні згладжується солодкістю черешні і видає характерний свіжий акцент. В кінці варіння додаємо пектин, щоб консистенція варення вийшла густий. Таку заготовку можна розглядати як самостійний десерт готовий, наприклад, до чаю, варення складається з цілих ягід, які нагадують за текстурою м’які цукати.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Вишня – 700 гр.
  • Черешня – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 1 кг
  • Пектин – 5 гр.

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування варення з вишні і черешні? Ягоди вишні і черешні ретельно промиваємо, відбираємо дефектні екземпляри і викидаємо. Випадково потрапили листя і гілочки витягуємо.

Даємо ягодам повністю обсохнути. Для цього їх можна розсипати на чистому рушнику і почекати, поки вся волога вбереться в тканину.

Потім з ягід виймаємо кісточки. Можна робити це за допомогою шпильки або спеціальним пристосуванням – выталкивателем кісточок.

Поміщаємо ягоди без кісточок у велику каструлю або таз, засипаємо цукровим піском, перемішуємо і залишаємо на чотири-п’ять годин, щоб ягоди пустили сік.

Підготовлені ягоди з соком ставимо на плиту і доводимо до кипіння. При періодичному помішуванні варимо варення протягом години при температурі середньої інтенсивності. За цей час маса потемніє, ягоди розм’якшаться, частина вологи випарується.

В кінці варіння додаємо пектин і тримаємо на плиті ще п’ять хвилин. Готове гаряче варення розливаємо по сухим простерилизованным банкам і закриваємо сухими стерильними кришками. Даємо банкам повністю охолонути і прибираємо їх у темне прохолодне місце для зберігання.

Приємного апетиту!

Варення з вишні Варення з вишні без кісточок на зиму Варення з вишні з пектином Вишня з цукром на зиму Вишня на зиму Черешня на зиму