Хто встоїть перед гарячими домашніми рогаликами, щойно з духовки, виливають теплий здобний аромат? Не тільки діти, але і дорослі з задоволенням поласують цієї рум’яної випічкою з начинкою. Можна подумати, що приготування рогаликів складне – це і тривала розстоювання тіста, і трудомістка формування заготовок. Однак це не зовсім так. Тісто будемо робити на кефірі без додавання дріжджів – маса вже готова до оброблення відразу після замісу. Таке тісто зручно в роботі: не липне, легко розкочується, не рветься – розрізати пласт на секції і загорнути рогалик праці не складе. Важливо вибрати «правильне» повидло: густе, яке не витече при випіканні на деко.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Кефір – 1 склянка
  • Цукор-пісок (для тіста) – 3 ст. л.
  • Сіль – 1 щіпка
  • Масло вершкове – 100 гр.
  • Сода харчова – 0.5 ч. л.
  • Оцет столовий 9% – 0.5 ч. л.
  • Борошно пшеничне – 3,5 склянки
  • Цукор-пісок – 1 – 2 для посипання
  • Повидло – 200 гр.
  • Яйце – для змазування
  • Цукрова пудра – для посипання
  • Масло рослинне – для змазування

Процес приготування:

Як приготувати рогалики з повидлом в домашніх умовах? Борошно просіваємо через дрібне сито в широку миску. Додаємо сіль. Вершкове масло завчасно дістаємо з холодильника, щоб воно стало трохи м’якше. Розрізаємо його на маленькі шматочки або натираємо на крупній тертці, занурюючи в борошно під час натирання.

Сухими руками перетираємо масло з борошном у дрібну крихту.

З олійно-борошняної суміш вливаємо кефір. Додаємо цукровий пісок. Окремо гасимо соду оцтом і отриману кашку викладаємо в миску слідом за цукром.

Замішуємо тісто спочатку ложкою, а потім руками. Можливо, борошна потрібно трохи більше або менше – це залежить від характеристик конкретної борошна та її вологості. У результаті тісто має бути м’яким, але пружним. Воно добре тримає форму і легко розгортати. Скачуємо масу в ковбаску і ділимо її на три частини.

Кожну частину перекладаємо на злегка присипану борошном поверхню і розкочуємо качалкою в тонкий пласт круглої форми.

Кожен розкатаний коло з тіста злегка присипаємо цукровим піском.

Тепер розрізаємо коло на сектори. Це можна робити як звичайним ножем, так і круглим ножем для піци – дуже зручно. Намагаємося, щоб розмір секторів було більш-менш однаковим. На край кожного шматочка викладаємо потроху густого повидла. Якщо є сумніви у тому, чи добре буде тримати форму повидло при випічці, попередньо його можна змішати з крохмалем (на 200 гр. повидла – 1,5 ч. л. крохмалю).

Формуємо рогалик, загортаючи начинку від широкого краю – до вузького. Таким чином на рогалике сформується ступеневу піднесення смужок тіста. Деко змащуємо олією або застеляємо промасленим пергаментом. Викладаємо на нього сформовані рогалики на невеликій відстані один від одного – при випічці вироби збільшаться в об’ємі. Яйце кладемо в невелику ємність і гарненько збовтуємо віночком до однорідності. З допомогою силіконової пензлика змащуємо збитим яйцем поверхню кожного рогалика – так випічка придбає красивий глянець після випічки. Бажано, щоб яйце не потрапило на деко, так як буде пригорати.

Духовку розігріваємо до 200 градусів. Деко з рогаликами ставимо вже в гарячу духовку на середній рівень. Випікаємо протягом двадцяти– тридцяти хвилин до рум’янцю. Готові рогалики дістаємо з духовки і даємо їм трохи охолонути.

Теплі рогалики перекладаємо з дека на сервірувальну тарілку. Посипаємо їх цукровою пудрою через ситечко і подаємо до столу.

Приємного апетиту!

Рогалики