Деколи складно вирішити, що б такого приготувати з яловичини, щоб сподобалося всій родині. А якщо м’ясо ще й жорсткувато, то й зовсім вибір можливих страв обмежений. Пропонуємо звернути увагу на цей рецепт, за яким виходять забавні «їжачки» з стирчать в різні боки рисовими «голками». Фарш з яловичини рекомендуємо пропустити через м’ясорубку два рази, щоб максимально подрібнити волокна. Так готові тефтелі будуть ніжніше і соковитіше.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Яловичий фарш – 1 кг
- Цибуля ріпчаста – 3 головки
- Рис довгозерний – 150 гр.
- Сіль – за смаком
- Перець чорний мелений – за смаком
- Масло рослинне – для смаження
Процес приготування:
Приступимо до готування їжачка з яловичого фаршу з рисом. Щоб готові «їжачки» були ніжними, яловичий фарш повинен бути мелкоструктурным. Для цього вибираємо грати м’ясорубки з самими дрібними отворами. При необхідності пропускаємо масу через прилад два рази. Поміщаємо приготований фарш в миску. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, промиваємо і також подрібнюємо в м’ясорубці або ножем нарізаємо на дрібні кубики. Сирий рис ретельно промиваємо до напівпрозорості і даємо воді стекти.
Висипаємо цибулю до м’ясної маси, додаємо промитий і злегка обсохшіе рис, сіль і чорний мелений перець за смаком. Добре перемішуємо суміш руками або ложкою. Маса виходить густий і добре тримає форму при ліпленні.
Змочуємо руки в холодній воді, щоб фарш не прилипав до долонь, і формуємо кульки діаметром чотири-п’ять сантиметрів. Намагаємося ущільнити фарш, добре обкатуючи кожну тефтелю в руках – це гарантія того, що вони не розваляться при подальшій готуванні.
У сковороді розігріваємо невелику кількість рослинного масла. Укладаємо тефтелі і обсмажуємо їх при середньо-високої температури до рум’янцю, періодично перевертаючи. Коли м’ясні кульки покриються рум’яною скоринкою, вливаємо окріп в такій кількості, щоб він покривав тефтелі до половини їх висоти в сковороді. Закрити посуд кришкою і тушкуємо «їжачки» протягом тридцяти хвилин. Важливо, щоб при гасінні рідина не випарувалася повністю. При необхідності потрібно потроху доливати воду.
При гасінні «їжачків» бажано не перевертати і взагалі не чіпати, щоб не обламати ніжні рисові «голки».
Готових «їжачків» подаємо до столу в гарячому вигляді з будь-яким гарніром, полив залишками рідини, в якій вони тушкувалися.
Приємного апетиту!
Їжачки з фаршу Їжачки з фаршу і рису