З такої закваски вийде смачний пористий, ніздрюватий хліб. М’якуш його трохи вологий, пружинистий. Любителі випічки на заквасці одразу відрізнять такий виріб від тих, що були приготовані на промислових дріжджах. Звичайно, для створення закваски доведеться набратися терпіння, але є в цьому процесі якась магія, яка дає задоволення від процесу і дарує особливе передчуття результату.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Борошно пшеничне – 200 гр.
  • Вода – 100 гр.
  • Борошно пшеничне (для підгодівлі) – 100 гр.
  • Вода (для підгодівлі) – 50 гр.

Процес приготування:

Для приготування закваски з пшеничного борошна без дріжджів для хліба в миску вливаємо злегка теплу воду, всипаємо борошно.

Замішуємо еластичне, м’яке тісто, яке добре тримає форму. При необхідності додаємо трохи більше борошна або води, якщо загальна маса не тримає форму.

Скачуємо з тіста кулю і поміщаємо його в скляну ємність.

Накриваємо харчовою плівкою, не допускаючи контакту. Ставимо ємність з закваскою в приміщення з температурою від 22 до 26 градусів Цельсія. Залишаємо на три дні. Протягом цього часу закваска не повинна потемніти або почати видавати неприємний запах. Якщо таке сталося, масу викидаємо і починаємо процес заново.

Після закінчення трьох днів тісто стане більш пухким, рідкуватим, почне видавати кислуватий запах кефіру. Плівка повинна запотіти зсередини – це норма.

Через три дні закваску потрібно підгодувати: додаємо на кожні 100 грамів закваски по 50 мілілітрів води і 100 грам борошна, перемішуємо. Залишилася незатребуваною закваску викидаємо, так як вона ще незріла і непридатна для випічки.

В отриману масу додаємо ще 100 грам борошна і замішуємо м’яке, але тримає форму тісто.

Скачуємо його в кулю і покласти в банку. Банку накриваємо марлею і прибираємо на добу в тепле місце для подальшого бродіння закваски.

Через добу повторюємо підгодівлю, додавши разову порцію борошна і води. Перемішуємо і залишаємо ще на добу. Потім повторюємо підгодівлю.

Закваска вважається готовою, якщо вона за чотири години почне збільшуватися в обсязі втричі. Це говорить про те, що закваска набрала чинності і вже придатна для того, щоб підняти і замішане на ній тісто. Якщо зазначеного підйому за короткий час ще не відбувається, знову підгодовуємо закваску і даємо їй набрати чинності ще добу.

Приємного апетиту!

Білий хліб в хлібопічці Закваска для хліба Закваска для хліба без дріжджів Закваска для хліба із пшеничного борошна Квас в домашніх умовах Пшеничний хліб в хлібопічці