Готуємо закваску на житньому борошні без додавання фабричних дріжджів. Така закваска повністю натуральна, з специфічним злегка кислуватим властивим їй смаком. На приготування піде приблизно шість днів, хоча потрібно розуміти, що час залежить від конкретної температури в приміщенні. Чим тепліше, тим швидше.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Вода (для першого дня) – 70 гр.
  • Житнє обдирне борошно (для першого дня) – 70 гр.
  • Житнє обдирне борошно (для другого дня) – 50 гр.
  • Вода (для другого дня) – 50 гр.
  • Житнє обдирне борошно (для третього дня) – 50 гр.
  • Вода (для третього дня) – 50 гр.
  • Житнє обдирне борошно (для четвертого дня) – 40 гр.
  • Вода (для четвертого дня) – 40 гр.
  • Житнє обдирне борошно (для п’ятого дня) – 40 гр.
  • Вода (для п’ятого дня) – 40 гр.

Процес приготування:

Як почати готувати закваски з житнього борошна без дріжджів для хліба? Отже, для приготування закваски використовуємо скляну банку: в ній зручно змішувати продукти і спостерігати за процесом. Змішуємо житнє борошно і воду в зазначеній кількості. Накриваємо кришкою і ставимо в тепле темне місце. Наприклад, кухонний шафа поряд з батареєю.

На другий день повинні з’явитися невеликі пухирці повітря – свідоцтво початку бродіння. Додаємо борошно і воду в зазначеному для другого дня кількості, перемішуємо, залишаємо на колишньому місці.

Третій день (бульбашки посилюються, з’являється специфічних аромат) – додаємо борошно і воду, перемішуємо, залишаємо на колишньому місці.

Четвертий день (запах стає кислим, пузирування – активне) – перемішуємо масу, відокремлюємо 20 грам, решта викидаємо. Відокремлене кількість кладемо в чисту банку, додаємо борошно і воду для четвертого дня, перемішуємо, повертаємо в колишнє тепле місце.

На п’ятий день закваска сильно зростає в обсязі, кислий запах зберігається. Перемішуємо закваску, відокремлюємо 20 грам, решта не використовуємо, поміщаємо це кількість в чисту банку, додаємо воду і борошно для п’ятого дня, перемішуємо, повертаємо в тепле місце.

На шостий день можна помітити великі бульбашки, кислий запах. Закваска зміцніла і дозріла. Її вже можна використовувати для замішування тіста.

Якщо хочете залишити частину закваски для подальшого використання, то відкладаємо масу в чисту банку, підгодовуємо борошном і водою до стану густої сметани, закриваємо кришкою і ставимо в тепле темне місце. Коли закваска стане активно пузиритися і збільшиться в об’ємі, прибираємо її в холодильнику. В такому стані вона простоїть кілька днів, після чого її потрібно буде підгодувати і використовувати в тісто.

Смачного!

Закваска для хліба Закваска для хліба із житнього борошна Квас в домашніх умовах