Варіант заготівлі ягід на зиму, при якому вони не виварюються до стану варення і виходять не такі нудотно солодкі. Цей вид закачування у власному соку дозволяє ягодам зберегти максимум вітамінів та натуральність смаку.


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Чорниця – 1 кг

Процес приготування:

Готувати чорниці у власному соку без цукру на зиму просто! Переберіть ягоди, позбавляючись від дрібного сміття, зіпсованих і давленных ягід, щоб надалі вони не зіпсували смак всієї заготовки. Акуратно промийте чорницю під проточною водою, відкиньте на друшляк і залиште на деякий час, щоб повністю стекла вся вода.

Тим часом можете зайнятися пастеризацією тари для закаток. Банки досить буде потримати над парою протягом 10 хвилин, а кришки на 15 хвилин опустити в киплячу воду. Потім дайте посуді охолонути і протріть її від конденсату рушником, щоб вона швидше просохла. Оптимальними для такого способу закачування будуть банки на 500-700 мл.

просохлі банки доверху засипте чорницю і прикрийте зверху кришкою. Важливо не закручувати кришку, а просто покласти зверху, щоб при цьому пар все-таки міг частково виходити назовні.

У велику каструлю наберіть води трохи менше, ніж висота банок. Поставте на середній вогонь, на дно покладіть складена в кілька разів рушник і на нього поставте банки з ягодами.

Доведіть воду до стану легкого кипіння і трохи зменшіть вогонь, щоб вода не перегрівалася і не починала кипіти надто активно. Після деякого часу ягоди почнуть увариваться.

Ложкою злегка примніть їх і досипте свіжих ягід до верху банки. Повторюйте цю дію до тих пір, поки чорничний сік повністю не заповнить банку, в середньому це займає близько 40 хвилин.

Акуратно дістаньте закачування з гарячої води, обітріть їх і щільно закрийте кришками.

Переверніть догори дном, поставте на товсте рушник і залиште до повного охолодження при кімнатній температурі.

Потім можете перемістити банки в темне і сухе місце, в якому вони можуть зберігатися протягом декількох місяців.

Приємного апетиту!

Варення з чорниці на зиму Варенье Чорниця на зиму