Відмінний варіант запеченого в духовці гусака: виходить дуже соковито, ситно і цікаво. В якості начинки будемо використовувати яблука, чорнослив і рис – а це вже повноцінний гарнір до птиці. Додатково при подачі можна буде лише прикрасити страву за власним бажанням.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Гусак – 2 – 2.5 кг
  • Рис білий – 1 склянка
  • Яблука – 3 шт.
  • Чорнослив – 100 гр.
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Сіль – за смаком
  • Масло рослинне – для змазування

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування гусака з яблуками, рисом і чорносливом в духовці? Тушку потрошеного гусака ретельно промиваємо. При необхідності смалимо шкіру, щоб вона стала повністю чистою. Ділянки з надлишком жиру зрізаємо. Потім птицю обсушуємо паперовими рушниками і натираємо сіллю і чорним меленим перцем з усіх боків. Поміщаємо підготовленого гусака в закриту посуд або накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в холодильник на сім-вісім годин для маринування.

Готуємо начинку. Рис моєму в проточній воді до прозорості, потім відварюємо, не забувши посолити, до стану аль дэнтэ. Крупа повинна залишатися в серединці злегка твердої – в процесі подальшого запікання рис ще дійде до готовності. Після відварювання поміщаємо рис на друшляк, промиваємо холодною водою і даємо рідини стекти.

Яблука миємо, обсушуємо, ріжемо на чотири частини і вирізаємо насінну коробочку. Ріжемо м’якоть на невеликі кубики. Чорнослив промиваємо в теплій воді, обсушуємо й розрізаємо на половинки, якщо сухофрукти занадто великі. Змішуємо відварений рис, шматочки яблук і чорнослив начинка готова.

Наповнюємо внутрішню порожнину замаринованого гусака отриманою начинкою. Краї черевця зшиваємо суворою ниткою або просто складаємо дерев’яною шпажкою. Форму для запікання змащуємо невеликою кількістю рослинної олії, викладаємо фаршированого гусака спинкою вниз і відправляємо в попередньо розігріту до 250 градусів духовку. Запікаємо одну годину. Після цього знижуємо температуру плити до 180 градусів і продовжуємо запікати ще два-два з половиною години. Щоб перевірити готовність м’яса, протикаємо його дерев’яною шпажкою – з місця проколу повинна виділятися прозора рідина. Якщо є домішка крові, запікання продовжуємо.

Готового гусака дістаємо з духовки, акуратно перекладаємо на сервірувальне блюдо або подаємо прямо у формі. Краще вживати в гарячому вигляді.

Приємного апетиту!

Гусак з яблуками і чорносливом в духовці Гусак на Новий рік в духовці Гусак цілком у духовці Рецепти на Новий рік Різдвяний гусак Різдвяний гусак з яблуками