Щоб приготувати томатну пасту швидко і просто, можна пристосувати мультиварку. У ній процес гасіння помідорів проходить активніше і делікатніше – ризику пригорання немає, та й не потрібно постійно помішувати томатну масу. Мабуть, єдиний недолік такого методу – це можливість приготування обмеженої кількості томатної пасти за один раз. Для додавання пасті пряного аромату пропонуємо використовувати базилік і часник. Ці продукти ідеально поєднуються з помідорами, підкреслюючи і підсилюючи їх натуральний смак.


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Помідори свіжі – 2 кг
  • Масло оливкове – 3 ст. л.
  • Часник – 3 зуб.
  • Цукор-пісок – 1 ст. л.
  • Сіль велика – 0.5 ст. л.
  • Базилік свіжий – 1 пучок

Процес приготування:

Готувати густу пасту в мультиварці легко! Помідори перед приготуванням пасти ретельно промиваємо й обсушуємо на рушник. Часник очищаємо від лушпиння, також миємо й обсушуємо. Томати спочатку нарізаємо впоперек на дві частини і стискаємо кожну половинку для видавлювання зайвого соку – так томатна паста в підсумку вийде гущі. Потім частини ріжемо невеликими шматочками довільної форми, попутно вирізаючи слід від плодоніжки кінчиком ножа. Сік, що залишився для пасти не використовуємо: його можна утилізувати, наприклад, для приготування томатного напою.

В чашу мультиварки наливаємо оливкову олію і викладаємо подрібнені помідори. Закриваємо прилад кришкою і встановлюємо режим «Гасіння» на сорок хвилин. Коли пролунає сигнал про готовність, перевіряємо томати – вони повинні добре розм’якшитися і повністю втратити форму. Якщо томати використовувалися дуже щільні і тверді, то сорока хвилин до повної готовності може і не вистачити. У цьому випадку додаємо ще десять-п’ятнадцять хвилин на колишньому режимі і продовжуємо тушкувати до готовності.

Зелень базиліка миємо й обсушуємо рушником. Часник пропускаємо через прес. В тушковані томати додаємо базилік і пробиваємо суміш блендером, поки не вийде однорідна маса. Потім кладемо подрібнений часник, сіль, цукор-пісок і перемішуємо. Закриваємо каструлю кришкою і ставимо режим «Гасіння» ще на тридцять хвилин.

Банки і кришки для фасування томатної пасти попередньо моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким зручним способом. У стерильні сухі банки розкладаємо гарячу томатну пасту і відразу закручуємо сухими кришками. Перевертаємо консервацію догори дном і накриваємо подушками або закутуємо в ковдру для повільного остигання. Охолоджені заготовки прибираємо в прохолодне темне місце для зберігання.

Приємного апетиту!

Томатна паста без оцту на зиму Томатна паста без стерилізації на зиму Томатна паста в домашніх умовах Томатна паста з часником