Звичайна томатна паста заграє зовсім по-іншому, якщо полити її гострим перцем, часником і гірчицею. Особливий аромат додадуть і розмелені ягоди ялівцю. Такий томатний продукт можна подавати в якості повноцінного соусу, а не тільки використовувати при приготуванні страв. Для того, щоб консистенція пасти була гладкою і однорідною, доведеться протерти її через сито – це затратно по часу, але результат того вартий.


Інгредієнти: на 0.7 л.

  • Помідори свіжі – 3 кг
  • Перець червоний мелений – 2 ч. л.
  • Цибуля ріпчаста – 500 гр.
  • Оцет столовий 9% – 200 мл
  • Цукор-пісок – 200 гр.
  • Ялівець – 4 шт.
  • Перець духмяний горошок – 6 шт.
  • Гірчиця порошок – 2 ст. л.
  • Сіль велика – за смаком

Процес приготування:

Готувати гостру томатну пасту на зиму легко! Помідори промиваємо від поверхневих забруднень. Робимо на кожному хрестоподібний надріз гострим ножем. Складаємо томати в глибокий посуд і заливаємо крутим окропом – вода повинна повністю покривати помідори. Прогріваємо овочі протягом п’яти хвилин, після чого воду зливаємо. Знімаємо верхню шкірку з кожного томату – після впливу окропу вона легко відходить.

Очищені від шкірки помідори нарізаємо невеликими шматочками і поміщаємо їх у каструлю. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо і ріжемо дрібними кубиками. Висипаємо цибулю в ємність до томатів. Доливаємо половину склянки води в каструлю і ставимо її на плиту. Доводимо овочі до кипіння і проварюємо п’ятнадцять-двадцять хвилин, поки кожен шматочок не стане м’яким.

Отриману розварену томатну масу протираємо через дрібне сито. Звичайно, замість цього можна пробити її заглибним блендером, але ідеальної гладкості пасти це не дасть. Протерту томатну пасту знову поміщаємо в каструлю.

Часник очищаємо, промиваємо й обсушуємо. Пропускаємо зубки через прес і додаємо до пасти. Ягоди ялівцю раздавливаем плоскою частиною леза ножа і також висипаємо в томатну масу. Потім додаємо цукровий пісок, сіль за смаком, пекучий мелений перець, гірчицю і все ретельно перемішуємо. Доводимо томатну пасту до кипіння, проварюємо десять хвилин, щоб випарувати частину вологи. Після закінчення зазначеного часу вливаємо оцет, перемішуємо, готуємо ще одну хвилину і знімаємо з плити.

Тару для фасування томатної пасти попередньо моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким звичним способом. Так само чинимо і з кришками. У підготовлені сухі ємності розкладаємо гарячу пасту і відразу закручуємо сухими стерильними кришками. Перевертаємо закачування догори дном і закутуємо ковдрою для додаткової пасивної стерилізації. Після охолодження можна прибрати пасту в прохолодне темне місце для зберігання.

Приємного апетиту!

Томатна паста без стерилізації на зиму Томатна паста в домашніх умовах