Чорноплідна горобина (аронія) – ягода досить урожайна. Свіжу ягоду майже не їдять, через терпкість смаку, але з неї виходить смачний і корисний компот. Аронію в компотах нерідко доповнюють інший ягодами або фруктами, і як варіант компоту-асорті буде чорноплідна горобина з яблуком. Яблуко надає компоту приємну кислинку і прибирає її терпкість. Готуємо узвар методом 2-кратної заливки і в 3-літрових банках.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Чорноплідна горобина – 300 гр.
  • Цукор-пісок – 1.5 склянки
  • Яблука – 3 шт.
  • Вода – 2.5 л.

Процес приготування:

Як почати готувати компот з чорноплідної горобини і яблук на 3-літрову банку на зиму? Свежесобранную аронії (збирати краще після перших заморозків) перебираємо, видаляємо дрібне сміття, відокремлюємо ягоди від гілочок і зрізаємо плодоніжки. Потім ягоди на друшляку добре промиваємо, щоб видалити восковий наліт на плодах. Залишаємо аронію на друшляку на 10 хвилин для стікання всієї рідини.

Яблука промиваємо, розрізаємо на шматочки і видаляємо насіннєві коробочки.

Беремо чисті сухі (стерилізувати не треба) 3-літрові банки і укладаємо в них аронію і яблучні скибочки.

Кип’ятимо в окремій каструлі чисту воду і заливаємо окропом вміст банок, заповнюючи їх до верху горлечка. Банки прикриваємо сухими чистими кришками і залишаємо на 15 хвилин для настоювання.

В ту ж каструлю насипати, розрахований на кількість банок, цукор.

Після закінчення часу настоювання компоту, воду з банок через спеціальну кришку, переливаємо до цукру в каструлі.

Каструлю ставимо на середній вогонь, цукор перемішуємо до повного розчинення і кип’ятимо, сироп протягом 3 хвилин від початку кипіння.

Потім киплячим сиропом повторно заливаємо ягоди і яблука в банку. Закорковуємо банки, перевіряємо їх герметичність і ставимо на кришки. Компот з чорноплідної горобини із яблуками готовий. Банки прикриваємо будь покривалом, і після охолодження, переносимо на зберігання в темне і прохолодне місце.

Вдалих і смачних заготовок!

Компот з яблук на 3-х літрову банку Компот з яблук на зиму Компоти