Домашній компот з груш – напій повністю натуральний. На відміну від промислових газованої води, його можна без побоювання давати маленьким дітям. Крім того, ви можете самостійно регулювати кількість цукру, враховуючи природну солодкість груш і в цілому контролюючи споживання цукру в продуктах. Компот з даного рецептом не потребує стерилізації, що є безсумнівним плюсом: менше часу і клопоту на кухні. Щоб було зручно розрахувати обсяг сировини і розуміти підсумкове кількість компоту, компоненти вказані на трилітрову банку.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Груша – 1 кг
  • Цукор-пісок – 200 гр.
  • Ванілін – 1 щіпка
  • Вода – 2,5 л

Процес приготування:

Щоб приготувати компот з груш без стерилізації на зиму, груші ретельно промиваємо у великому кількість проточної води, щоб максимально очистити поверхню від забруднень (пам’ятаємо, що компот буде готуватися без стерилізації). Якщо є необхідність, можна скористатися м’якою щіткою. Варто знати, що для компоту краще підійдуть тверді сорти груші, оскільки вони добре зберігають форму. Це візуально привабливий, а також дозволяє використовувати потім груші з компоту в якості десерту.

Відміряємо потрібну кількість цукрового піску. Якщо груші виявилися солодкі, то обсяг цукру можна зменшити. Для додаткової ароматизації пропонуємо використовувати трохи ваніліну. Цей крок, за бажанням, можна пропустити. Як варіант, ванілін можна замінити такою ж кількістю меленої кориці – це дасть легкий ароматний акцент.

Чисті груші розрізаємо вздовж на дві половини і кінчиком ножа вирізаємо насіннєві коробочки. Плодоніжку і слід від зав’язі також вирізаємо. Щоб груші не встигли окислюватися на повітрі і потемніти, відразу ж розкладаємо їх по банкам і продовжуємо приготування компоту.

Банки і кришки попередньо моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким зручним способом: в духовці, мікрохвильовій печі, над парою і ін. В стерильну тару викладаємо підготовлені половинки груш.

Воду доводимо до кипіння в окремій ємності. Заливаємо крутим окропом укладені в банках груші. Залишаємо фрукти в окропі для теплової обробки на п’ятнадцять хвилин. Потім воду з банок зливаємо (зручно використовувати для цього спеціальну кришку з отворами) назад в каструлю, додаємо до неї цукровий пісок і ставимо на плиту. Доводимо сироп до кипіння. У банки до пропаренным грушам додаємо ванілін для ароматизації і заливаємо киплячим сиропом. Відразу закатуємо кришками з допомогою закочувального ключа. Перевертаємо закачування догори дном для перевірки герметичності і закутуємо їх теплим пледом. У такому положенні залишаємо компот для повільного остигання – за цей час напій пройде пасивну стерилізацію. Охолоджені банки можна прибрати на зберігання в прохолодне темне місце.

При подачі в компот можна додати скибочку лимона – це вигідно відтінятиме грушевий смак. А м’які, ароматні половинки груш особливо сподобаються дітям.

Приємного апетиту!

Компот з груш на 3-х літрову банку Компот з груш на зиму Компоти